Son dönemde YouTube’un çocuklar için güvenli bir yer olmadığına dair medyada birçok haber yer aldı. Bu haberlerin ardından YouTube Türkiye cephesinden de açıklama gecikmedi. YouTube Türkiye çocuk istismarı konusuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

YouTube Türkiye çocuk istismarı iddialarına açıklık getirdi

YouTube çocuk istismarı içerdiği iddia edilen videolarla gündeme gelmişti. Hatta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, harekete geçmiş ve bazı kanallar için soruşturma başlatılmıştı. Tüm bunlardan sonra YouTube Türkiye de bir basın açıklaması yaptı.

İşte şirket cephesinden gelen o açıklama:

“YouTube’da çocukların güvende kalmalarını sağlamak bizim için son derece önemlidir. Uygunsuz içerikleri mümkün olan en kısa sürede kaldırdığımızdan emin olmamızı sağlayan net yönergelere ve kapsamlı yaptırım süreçlerine sahibiz. Bu konuda daima teknolojiyi ve uzmanları bir araya getiren çok titiz bir yaklaşımla hareket ediyor, yasadışı aktiviteleri ilgili kanuni mercilere bildiriyoruz.

Bu konudaki şikayetleri titizlikle inceliyoruz. Kuralları ihlal etme potansiyeli olan videoları makine öğrenimi teknolojisinden ve otomasyon araçlarından yararlanarak hızlı şekilde tespit ediyor ve insanlar tarafından incelenmeye yönlendiriyoruz.

Türkiye’de de bu alanda önemli paydaşlarla yakın işbirliği içinde çalışıyoruz. Bu çalışmalardan biri olarak geçen yıl başlattığımız “Internot Olmaya Var mısın?” projesi kapsamında, 6-12 yaş arası binlerce çocuğun, ailelerinin ve öğretmenlerinin çocukların internet dünyasını güvenle keşfetmelerine yardımcı olacak eğitimler almalarını sağladık. Platformlarımız üzerinde çocukların güvenliğini sağlamak, her zaman olduğu gibi bundan sonra da en temel önceliklerimizden olmaya devam edecek.”

çocuk istismarıYouTubeyoutube çocuk istismarıyoutube türkiye

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER