Dünya genelinde dört değişik Volkswagen fabrikasında üretilen Tiguan, evvel kez 2016 seneninde 2. jenerasyonuyla yollara çıkmıştı. Bugüne civarindan 6 milyon adetten çok üretilen ve 2019 seneninde takriben 911 bin adetlik üretimle bütün Volkswagen Grubu’nun en başarılı modeli var olan Tiguan, bu başarısını yenilenen tasarımıyla ayni ritimde devam ettirmeyi hedefliyor. tertemiz Tiguan dahada dijital ve dahada modern tasarımıyla dikkatleri üstüne çekiyor.

Aracı evvel kez dışarıdan gördüğünüzde özellikle ön tasarımının Tamamiyle değiştiğini ayrım ediyorsunuz. petek ızgarasında bulunan tertemiz Volkswagen logosu ile ön görünüm güçlendirilirken, petek ızgarası ve LED ön farların birbirini tamamlayan tasarımı sayesinde tertemiz Tiguan’ın olduğundan dahada geniş görünmesi sağlanıyor.

Bu detaylara ekstradan aracın ön ve art tamponlarında da tasarımsal yenilikler var. Bagaj kapağı üzerindeki “Tiguan” yazısı ise tertemiz Volkswagen logosunun altında yerini almış. dört tekerlekten çekiş sistemi 4MOTION teknoloisine sahip versiyonlarda “4MOTION” yazısı da tekrar tasarlanmış.

IQ.LIGHT TEKNOLOJİSİNDE YENİ FARLAR…

Q.LIGHT – LED matrix farlar tertemiz Tiguan’da evvel kez kullanılıyor. Touareg, Passat ve Golf’ün izlerini izleyen tertemiz Tiguan, yeryüzünde türünün en iyilerinden biri olarak onay edilen bu LED aydınlatma sistemine sahip dördüncü Volkswagen. Her far modülünde bulunan 24 LED, en optimum aydınlatmayı sağlamak emeliyle yollar ve sürüş koşullarına göre birbiriyle entegre tek şekilde çalışıyor.

MULTIMEDIA SİSTEMİ DE YENİLENDİ!

Yeni Tiguan’da araç direksiyonu üzerindeki ve kumanda panelindeki tuşlar yerini dijital dokunmatik “touch slider” özelliğine sahip kontrollere bırakıyor. ortada konsolda, klima denetim fonksiyonları amaciyla tertemiz tek dokunmatik panel bulunuyor. Dokunmatik yüzeylere ek olarak, havalandırma ve klima denetimi amaciyla aynı şekilde “touch sliderlar” yer alıyor.

Yeni tek kalite daha: “Apple CarPlay” ve “Android Auto” fonksiyonlarının kullanıldığı “App-Connect Wireless” üzerinden uygulamalar artık arabaya kablosuz entegre edilebiliyor.

SES SİSTEMİNDE HARMAN KARDON İMZASI

Yeni Tiguan’da isteğe bağlı olarak sunulan çok kaliteli tek ses deneyimi yaşatan Harman/Kardon ses sistemi yer alıyor. Ses sistemi on adet hoparlöre 480 watt’lık güç sağlayarak keyifli tek müzik deneyimi sunuyor. Ses, evvelce ayarlanmış dört ses profili kullanılarak ayrı ayrı yapılandırılabiliyor.

MOTOR SEÇENEKLERİ NELER?

Yeni Tiguan, 1.5 lt hacminde iki değişik TSI güç ünitesi ile seçenek edilebiliyor. 150 PS motor gücüne sahip versiyon 7 ileri DSG şanzıman ile sunulurken, 130 PS gücündeki versiyon ise manuel vitesle ile sunuluyor.Dizel motor olarak da 2.0 lt hacme sahip 150 PS gücündeki TDI seçeneği yer alıyor. bütün motorlarda çok verimlilik düzeyleri, düşük emisyonlar ve kuvvetli tork ön plana çıkıyor. tertemiz Tiguan’ın, Life, Elegance ve R-Line tertemiz donanım versiyonları ile Türkiye’de sene nihayet çeyreğinde satışa sunulması planlanıyor.

Android Apple dizel hayat golf oto ülkemiz Volkswagen

CEVAP VER