Dünyanın en hatri sayilir büyüklükte yonga üreticilerinden Qualcomm, araçları dahada akıllı vaziyete getirecek var olan dördüncü kuşak Snapdragon otomobil Kokpit Platformlarını sanal olarak düzen eden ‘Automotive Redefined’ etkinliğinde tanıttı.

Dördüncü kuşak Snapdragon otomobil Kokpit Platformları tanıtıldı

Çevremizdeki derhal her cihazın gittikçe dahada akıllı vaziyete geldiği benzeri otomobiller de bu akıma hızlı tek şekilde ayak uydurmaya başladı. Nitekim otonom araç veyahut akıllı otomobil kavramlarını Önceden hiç olmadığı civarindan sık duyuyoruz. 

Genellikle akıllı telefonlara baz alinarak olarak ürettiği yongalarla Bilinen Qualcomm, iki hergün sanal ‘Automotive Redefined’ etkinliğinde, en geç 2024 yılının başlarında otomobillere istikbal var olan dördüncü kuşak Snapdragon otomobil Kokpit Platformlarını tanıttı. 

snapdragon oto yongası

Teknoloji, dahada az enerji ile dahada çok performans elde edilmesini sağlayan 5 nanometre çip üretimine dayanıyor. organizasyon döneminden evvel verdiği röportajda konuşan Qualcomm’un oto bölümünün genel müdürü Nakul Duggal, “Bugün evinizde, ofisinizde veyahut telefonunuzda kullanabileceğiniz Bir hayli eğlence ve bilgi ekosistemi arabanızın tek parçası olacak” ifadelerini kullandı.

Yeni platform faik suni zeka nitelikleri içeriyor

“Arabalar çevrelerinden dahada çok haberdar olacak. Ayrı olarak otonom şekilde gidebilecekler” diyen Duggal, bu ve dahada fazlasının tek sonraki dört veyahut beş sene içinde hayatımızın tek parçası olacağını söyledi.

Dördüncü kuşak Snapdragon otomobil Kokpit Platformları, kokpitin dahada akıllı ve Tamamiyle yolcuların tercihlerine uyarlanabilir olmasını sağlayan gelişmiş grafikler, multimedya, pc görüşü ve yapay zeka özellikleri içeriyor. 

dördüncü kuşak snapdragon oto yongaları

Navigasyon ve eğlence amaciyla kullanılabilen 10 veyahut dahada çok çoklu çok çözünürlüklü ekranı destekleyen platform, aynı zamanda arabanın içinde veyahut etrafında neler olduğunu izlemek amaciyla çok sayida çok çözünürlüklü kamera girişine de sahip. 

Platformdaki geliştirilmiş suni zeka yetenekleri; dahada çok sürücü ve yolcu kişiselleştirmesi, araç içi sanal yardım, doğal ses kontrolü, sürücü izleme ve yolcu varlığını algılama imkanı sağlayacak. Teknoloji, yer ve ayna konumlandırma, klima ve ses tercihleri ​​gibi bilgi-eğlence ve araç kontrolleri ile alakalı yolcuların tercihlerini devamlı olarak öğrenebiliyor ve bunlara ahenk sağlayabiliyor.

Şu anda Qualcomm’un teknolojisi donatılmış takriben 150 milyon araba var. Üçüncü kuşak Snapdragon otomobil Kokpit Platformunu kullanan otomobiller bu sene satışa sunulacak. Dördüncü kuşak Snapdragon otomobil Kokpit Platformu’na sahip otomobiller ise 2023 sonlarında veyahut 2024’te yollara inecek.

akıllı arabaotonom araçQualcommQualcomm SnapdragonSnapdragon otomobil Kokpit Platformları

CEVAP VER