Apple’ın tertemiz kuşak MacBook Pro serisi ile tertemiz veriler gelmeye ayni ritimde devam ediyor. Bloomberg’in yayınladığı rapora göre, ertelendiği argüman edilen yeni nesil Macbook Pro serisi, aslında ertelenmedi. var modellere göre ciddi donanımsal yenilikler ile istikbal Macbook Pro modelleri, kullanıcıları oldukça hoşnut edecek.

Kısa süre evvel Apple, düzen ettiği tek etkinlikte Mini LED ekranlı tertemiz ürünler tanıtmıştı. dahada ardindan alana çıkan sızıntılara göre, bu teknolojinin tertemiz kuşak Macbook Pro modellerine de gelmesi bekleniyordu. ama bu erken gelen bilgiler, Mini LED ekranlı Macbook Pro serisinin 2022 seneye ertelendiği yönündeydi.

Yeni Macbook Pro serisi, 64 GB’a civarindan hafıza desteğine sahip

Yeni Macbook Pro serisi, var modellere göre ağırbaşlı yeniliklere sahip olacak. tertemiz MacBook Pro serisi, M1 işlemcili 16 GB hafıza kullanan modellerin aksine 64 GB’a civarindan yükseltilebilen belleğe sahip olacak. Bu da RAM miktarından şikayet eden kullanıcılar amaciyla oldukça yerinde tek atilim olmuş.

macbook pro

Gelmesi beklenen MacBook Pro yeni sezon modelleri amaciyla Apple, Jade C-Chop ve Jade C-Die kod adlı iki değişik işlemci üzerinde çalışıyor. Bu işlemcilerin her ikisi de 8 performans çekirdeği ve 2 verimlilik çekirdeği olmak üzere toplamda 10 çekirdeğe sahip olması bekleniyor.

Öte istikametten bunlara, 16 veyahut 32 grafik çekirdeği eşlik ediyor. Mevcut M1 işlemcili Macbook Pro modellerinde ise 4 adet performans çekirdeğine ve 4 adet verimlilik çekirdeğine sahip 8 çekirdekli CPU yer alıyor.

Dizüstülerde kullanılması beklenen çok performanslı çekirdekler dahada ağır işlemler amaciyla devreye girerken, enerji açısından randımanlı çekirdekler ise pil ömrünü savunarak web’de gezinme benzeri dahada esas ihtiyaçlar amaciyla dahada düşük hızlarda çalışıyor.

Yeni kuşak Macbook Pro modellerinde kullanıcıların en çok şikayet ettiği Bir takım konulara da el atılmış. Apple, özellikle kullanıcıların az port bulunmasından dolayı şikayetlerini dikkate almış olacak ki, tertemiz kuşak Macbook serisinde bulunan portların sayısı arttırılacak. Bunun dışında, Magsafe şarj cihazına ek olarak USB-C, Thunderbolt, SD Kart okuyucu ve HDMI bağlantı noktası da tertemiz kuşak Macbook Pro serisinde yer alacak.

Kullanıcıların heyecanla beklediği 14 inç ve 16 inçlik Macbook Pro serisinin bu yaz başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Applemacbookmacbook proyeniden tasarlanan macbook pro

CEVAP VER