Ford SUV dünyasının en tertemiz üyesi Ford Puma; dikkat cazip tasarımı, segmentine tertemiz nefes getiren teknoloji ve hayatı kolaylaştıran özellikleriyle geleceği şimdiden yaşamak isteyenleri heyecanlandırıyor.

Şehrin en yeni, en havalı ve en stil sahibi üyesi tertemiz Ford Puma, değişik tasarımı, yenilikçi teknolojileri ile segmentine tertemiz tek nefes getiriyor, şık ve sportif çizgileriyle Ford’un tasarım karakterinde geleceğe doğru tertemiz tek sayfa açıyor.

Türkiye’de ‘Style’ ve ‘ST-Line’ donanımları ile satışa sunulan tertemiz Ford Puma, ‘Style’ donanımda 1.0lt EcoBoost 95PS PS Benzinli 6 ileri manuel ve 1.0L Ecoboost 125PS 7 ileri otomatik alternatifleri ile müşterileri bekliyor. ‘ST-Line’ donanımda ise 1.0L EcoBoost Hibrit 155PS 6 ileri manuel seçeneği mahsul gamına ekleniyor. Puma’nın dikkat cazip tasarımı sportif ST-Line tasarım detayları ile birleşiyor. Parçalı ten döşeme tasarım, LED farlar, dijital yollar bilgisayarı, kablosuz şarj ünitesi, B&O ses sitemi benzeri donanımlar, stil sahibi ve dikkat çekmeyi seven, en iyiye sahip olmak istek eden müşterilere hitap ediyor.

İLGİLİ HABERFord Puma ne vakit Türkiye'de olacak?Ford Puma ne vakit Türkiye'de olacak?

Yeni Ford Puma’nın göz alıcı tasarımının ileri teknoloji ve yenilikçi fonksiyonalite ile birleştiğini belirten Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, şunları söyledi:

“Ford olarak, SUV ve crossover modellerimizi değişik alıcı gruplarının taleplerine ahenk gösteren olarak çeşitlendiriyoruz. Geçtiğimiz ay pazara sunduğumuz tertemiz Ford Kuga ağırbaşlı istek görüyor. heyecanla beklenen tertemiz Puma da Ford SUV dünyasındaki yerini aldı. özellikle B segmenti araçların en mühim handikaplarından var olan bagaj alanı, sınıfının en hatri sayilir büyüklükte bagaj hacmini sağlayan tertemiz Ford Puma ile tek mesele olmaktan çıkıyor. Ayrıca, 5 değişik sürüş modu, benzinli motora eşlik eden 7 ileri otomatik şanzıman, kişiselleştirme imkanı sunan 12,3 inçlik dijital gösterge ekranı, gelişmiş 8″ dokunmatik ekran ile SYNC araç içi Bilgi Eğlence Sistemi ve kablosuz şarj ünitesi benzeri özellikler sayesinde sürücülere zahmetsiz ve irtibatlı tek sürüş deneyimi yaşatıyor. tertemiz Ford Puma, Türkiye’de evvel kez tek otomobilde sunduğumuz yenilikçi Ecoboost hibrit teknolojisi ile de randımanlı ve çevreci sürüş vaat ediyor. Ford SUV dünyasında yerini alan tertemiz Puma’yı müşterilerimizle buluşturmak amaciyla sabırsızlanıyoruz.”

Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk

İÇ VE DIŞ TASARIM

Yeni Ford Puma’da alçak ve eğimli tavan çizgisi, önden arkaya doğru yükselen ve arkaya doğru iyice genişleyen omuz çizgisi canli ve kuvvetli tek görünümü beraberinde getiriyor. Yatay formlu iki parça stop lambası tasarımı, Yalnızca dahada geniş tek art görünüm sunmakla kalmıyor aynı zamanda bagaj erişimi ve kullanımını kolaylaştırıyor.

Yeni Puma, dahil tasarımında ise ergonomi, inovatif yaklaşım ve konfor ile dikkat çekiyor. Donanıma bağlı olarak sunulan sökülebilir ve yıkanabilir ön ve art yer kılıfları kabin içini evvel günkü benzeri temiz tutmaya muavin oluyor. Ön koltuklarda dahada çok konfor amaciyla bel desteği sunulurken, yükselen aks mesafesi, araç yüksekliği ve ince sırtlıklı ön yer tasarımı tertemiz Puma içindeki hayat alanının da artmasına imkan tanıyor. Bu boyutsal büyümeye ekstradan Açılabilir Panoramik Cam Tavan tasarım ile rahat tek dahil ortam elde edilmesi sağlanıyor.

İLGİLİ HABERİşte tertemiz Ford Pumaİşte tertemiz Ford Puma

Yan beden süresince uzanan pürüzsüz ve akıcı hatlar asagi gövdede ön ve art lastikler arasındaki dahil bükey oluşumla dahada canli ve canlı tek görünüm kazanıyor. canli ve sportif duruş, ön ızgara tasarımı, ST-Line body kiti, 18” ‘ alaşım jantlar ve LED sis farları benzeri şık detaylar ile tamamlanırken, yukarıda konumlandırılan sıra dışı LED farlarla birlikte orijinal tek görünüm alana çıkıyor.

Sınıfının en iyi bagaj hacmine sahip var olan tertemiz Puma’da 456 litrelik çok kullanışlılığa sahip tek bagaj hacmi bulunuyor.

Kuga ile birlikte Ford modellerinde evvel kez sunulan 12.3″ rengarenk dijital ekran, dahil mekan ile devamlılık yaratmak amaciyla araç ön konsoluyla bütünleşik tasarımda. ortada konsolda tek başka yenilik ise giriş donanımı itibari ile standart olarak sunulan var olan 8″ rengarenk dokunmatik ekran ve SYNC sistemi olurken, bu kalite ‘St-Line’da standart sunulan kablosuz şarj ünitesi ile birlikte kullanıcıların telefonları ile bağlı olma ve emniyetli sürüş ihtiyaçlarını karşılıyor.

MOTOR SEÇENEKLERİ VE TEKNİK DETAYLAR

EcoBoost Hibrit teknolojisinde minik hacimli benzinli motoru elektromotor destekliyor. Puma’nın 1,0 litre EcoBoost benzinli motoruna kayışla bağlanan 11,5 kW gücünde entegre tek marş/jeneratörü (BISG) devreye giriyor. ananesel alternatörün yerini alan BISG fren hatıranda oluşan kinetik enerjiyi akım enerjisine dönüştürüyor ve bu enerjiyi sema soğutmalı lityum-iyon bataryayı şarj etmek amaciyla kullanıyor. BISG aynı zamanda depolanan enerjiyi kullanarak üç silindirli benzinli motoru normal sürüş ve hızlanma hatıranda ek tork ile destek vermek üzere devreye giriyor. İlave torkun katkısıyla 155 PS’lik versiyon ise 5,6 lt/100 kilometre yakıt tüketimi ve 127 gr/km CO2 emisyon salım değerine (99 gr/km ve 4,4 lt/100 kilometre NEDC) imzasini atıyor.

125 PS gücündeki 1.0-litre EcoBoost benzinli motor WLTP normuna göre 138 gr/km CO2 emisyon ve 6,1 lt/100 kilometre yakıt tüketimi (NEDC normuna göre 110 gr/km ve 4,95 lt/100 km) değerlerine imzasini atıyor. Bu motor Ayrı olarak yedi kademeli çift kavramalı otomatik şanzımanla da kombine edilebiliyor. hemide 1.0-litre EcoBoost ayni vakitte da EcoBoost Hibrit motorlarda endüstride tek evvel var olan Ford’un üç silindirli motorda silindir kapatma özelliği bulunuyor. Bu kalite güç gereksiniminin olmadığı vaziyetlerde üç silindirden tek tanesini Yalnızca 14 milisaniyede kapatıyor veyahut tekrar devreye sokabiliyor.

Yeni Ford Puma, 192.500 TL’den başlayan önerilen anahtar teslim satış fiyatıyla Ford görevli Satıcıları’nda müşterilerini bekliyor.

Avrupa canlı Ford hibrit oto kazanç sis Tasarım Teknoloji ülkemiz

CEVAP VER