Dünyada en çok satılan markalar arasında olan Xiaomi’nin yeni modeli, Redmi K30 Ultra özellikleri ve bazı detayları belli oldu. Model, MediaTek işlemcisiyle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Amiral gemisi modeli olarak piyasaya çıkarılacak olan modelin işlemcisiyle birlikte diğer özellikleri de dikkat çekiyor. Bir geliştiricinin keşfettiği bilgiler de modeli gün yüzüne çıkardı. Daha önceden de bir Xiaomi modeli geleceği hakkında bilgiler vardı.

Redmi K30 Ultra özellikleri

Serideki birçok modeliyle dikkat çeken Redmi K30 serisi, yeni bir modeliyle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu bilgiyi de bir XDA geliştiricisi ortaya çıkardı. “cezanne” kod ismi verilen sürpriz modelin özelliklerine dair bazı detaylar da ortaya çıkmıştı. Yeni modelin varlığına dair bilgilerin de MIUI 12 kodları içinde yer aldığı belirtildi. Modelin donanımı için bilgiler de bu keşfedilen bilgilerle eşleştirildi.

Daha önceden ortaya çıkan farklı sızıntılarda, Xiaomi’nin yeni bir model tanıtacağı ve bu modelde MediaTek Dimensity 1000 işlemcinin yer alacağını belirtilmişti. Devamında da bu modelde 144 Hz tazeleme hızına sahip bir ekranın bulunacağını söylenmişti. Redmi K30 Ultra özellikleri olarak kabul edilen bu bilgilerde, 64 Megapiksel Sony IMX686 ana kamera bulunacağı bilgisi de yer alıyordu.

mediatek dimensity 1000

Bu kamera daha önce de K30 Pro ve K30 Pro Zoom modellerinde kullanılmıştı. Beklentiler de yeni ortaya çıkan modelin, sınıfıyla aynı özellikleri taşıyabileceği ancak öne çıkan yanlarının da olabileceği yönünde.

İlerleyen aylar içinde yeni modelin tanıtılması bekleniyor. Bu model gerçekten K30 Ultra olarak satışa çıkarsa, piyasadaki yedinci K30 modeli olmuş olacak.

redmiredmi k30 ultraredmi k30 ultra özelliklerixiaomiXiaomi MediaTek

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER