Xiaomi Redmi Note 7 kullanıcıları MIUI 12 güncellemesi amaciyla günlerdir bekliyordu. 6 Mart 2019 tarihinde piyasaya sürülen bu model, ülkemizde de satışa sunulmuştu. tertemiz güncellemenin Android 10 tabanlı olduğu duyuruldu.

Ağustos ayından beri Çinli kullanıcılar tarafından sınanan bu yazılımın testlerden geçtiği ama şimdilik Yalnızca belli tek kesim (Avrupa’da yaşayan kullanıcıların takriben yüzde 30’u) tarafından deneyimlenebileceği söylendi. Xiaomi cephesinin tedbiri elden bırakmak istemediği öğrenildi.

Xiaomi Redmi Note 7 MIUI 12 güncellemesi ile tazelendi

“12.0.2.0.QFGEUXM” etiketi ile Avrupa’daki Bir takım ülkelerde yaygınlaşmaya başlayan Xiaomi imzalı yazılım, eğer burada da başarılı olursa başka ülkelerde de boy gösterecek. 10 senedir etkinlik gösteren teknoloji firmasının yavaş ama emin adımlarla ilerlemek istediğini anlıyoruz.

Mart 2019 — Eylül 2019 döneminde satış ile alakalı 15 milyon adet barajını geçmeyi muvaffak olan Redmi Note 7, kutusundan MIUI 10 (Android 9.0 Pie tabanlı) ile çıkıyor. Bu akıllı telefonu seçenek eden kullanıcılar amaciyla hazırlanan alakalı güncellemede neler var?

Xiaomi Redmi Note 7 MIUI 12 güncellemesi

Bundan bunun benzeri bildirimleri görmek amaciyla parmağınızı sol üst köşeye getirerek aşağıya doğru kaydırabilirsiniz. denetim merkezine erişmek amaciyla ise parmağınızı sağ üst köşeye getirip aşağıya doğru kaydırabileceksiniz.

Buna ekstradan Peyzaj adli mod eşliğinde kullanılan denetim merkezinin büyüklüğü de eskisi civarindan yer kaplamıyor. Karanlık modun kullanıldığı duvar kağıtlarında alana gelen parlaklık ve renk problemleri ortadan kaldırıldı.

Redmi Note 7 MIUI 12 güncellemesi

Ana ekran karardıktan ardindan kilidin tekrar açılması ile alana gelen yanıp sönme meselesi da çözüldü. Redmi Note 7’nin ekranı devamlı tek şekilde yanıp sönüyordu. Bunun dışında kilit ekranının kimi çalışmaması Bir hayli kullanıcının deneyimine ket vuruyordu.

Artık bunun benzeri tek mesele de yok. Kilit ekranının kimi işlevselliğini kaybetmesi de çözülmesi koşul olan meseleler arasında yer alıyordu. MIUI 12 adli yazılım bu problemi de halletti. nihayet olarak kameralar amaciyla Pro adli tertemiz tek mod etkin edildi.

MIUI 12’nin Avrupa dışındaki başka ülkelere ne vakit getirileceği bilinmiyor. Bu güncellemenin ülkemizde de yaygınlaştırılması bekleniyor. Redmi Note 7 ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Redmi Note 7 inceleme!

Redmi Note 7 inceleme!

Redmi Note 7 analiz videosu ile karşınızdayız. Yakın vakit evvel kutusundan çıkardığımız ahenk gösteren fiyatlı Redmi Note 7 nitelikleri neler? Bu videoda heyecan edilen her suale cevap veriyoruz. İyi seyirler…

miui 12redmiredmi note 7xiaomixiaomi redmi note 7

CEVAP VER