Windows 10 32 bit bilgisayarlar amaciyla mühim tek karara imzasini atıyor. nihayet vakitlerde en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri var olan Microsoft’un geliştirdiği işletim sistemi Windows 10, Daha önceki teknolojiye desteği sonlandırmaya başlıyor.

Halihazırda 32 bit bilgisayarlarda çalışan sistemin istikbal amaciyla Tasarıları alana çıktı. İşletim sisteminin minimum ihtiyaçlar sayfasındaki tek kategori amaciyla 32 bit ifadesi kaldırıldı.

Windows 10, 32 bit bilgisayarlar amaciyla desteği kesecek

Bilgisayar dünyasında hatri sayilir büyüklükte kullanım oranına sahip var olan Windows 10, 32 bit mimarili sistemler amaciyla nihayet adımı atmaya hazırlanıyor. Halihazırda 32 bit bilgisayarlar üzerinde çalışabilen işletim sistemi, 2004 sürümü ile OEM cihazlara verdiği cihazlara desteği sonlandırıyor.

OEM sürümü de pc üreticileri tarafından alınıp, sıfır cihazlara yüklenen sistem mananına geliyor. Zati uzunca müddettir satışa çıkan bilgisayarlar 64 bit olarak geliyordu. Böylelikle Windows 10, 32 bit bilgisayarlar amaciyla vereceği desteği yavaşça sonlandırmaya başladı.

windows 10 32 bit desteği

Halihazırda işletim sistemini kullanıp 32 bit var olan cihazların desteklenmesi ayni ritimde devam edecek. Bu sistemlerin hatrı sayılır tek vakit dahada güncellemeler alacağı belirtiliyor.

Artık düşük performansa sahip cihazların da 64 bit mimarili işlemciye sahip olması, Microsoft’u bunun benzeri tek adım atmaya itti. Zira desteği sonlandırılan cihazlar amaciyla ek çalışma gerekiyor. 32 bit sistemlere desteğin Tamamiyle sonlandırılmasının ise ani çok sene ardindan başlayabileceği belirtiliyor. Zira çok kullanım oranı bulunan kategoride tek anda desteği kesmenin doğru olmayacağı belirtiliyor.

windows 10windows 10 32 bitwindows 10 32 bit desteği

CEVAP VER