WhatsApp, koronavirüs (Covid-19) salgını hasebiyle sesli ve görüntülü grup görüşmelere katılan kişilerin sayısının iki katına çıkarıldığını, programı yenileyen kullanıcıların bundan bunun benzeri 8 kişiye civarindan grup görüşmelere katılabileceklerini duyurdu.

8 KİŞİ eş ANDA KATILABİLECEK

WhatsApp’ın kendisinin blogunda yaptığı duyuruya göre Kovid-19 salgını hasebiyle sesli ve görüntülü grup görüşmelere katılan kişilerin sayısı iki katına çıkarıldı, programı yenileyen kullanıcılar bundan bunun benzeri 8 kişiye civarindan grup görüşmelere katılabilecek.

YENİDEN YÜKLEMENİZ GEREKECEK

Daha evvel bu işlevin Yalnızca test sürümlerinde olduğu anlatilan açıklamada, tertemiz işlevin etkin vaziyete gelmesi amaciyla uygulamanın tekrar yüklenmesinin yeteri civarindan olacağı ifade edildi.

Katılımcı ekleme sürecindeyse değişikliğe gidilmedi, tertemiz grup çağrısı oluşturma tuşuna tıkladıktan ardindan müzakerenin formatının (sesli veyahut görüntülü) seçilmesi ve İhtiyaç duyulan kullanıcıların eklenmesi gerekiyor.

WHATSAPP’TAN AÇIKLAMA

Grup görüşmelerin katılımcılarını çoğaltma gerekliliğini Kovid-19 pandemisi ile gerekçelendiren WhatsApp tasarımcıları, “Pandemi hasebiyle çoğumuz dostlarından ve ailelerinden ırak kaldı. bu yüzden dünyanın dört tek ucunda yurttaslar WhatsApp’taki sesli ve görüntülü grup görüşmelerini dahada sık kullanmaya başladı” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER