Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcı verileri Facebook ile paylaşılacak açıklamasından ardindan yasamsal medyada gündem oldu. Kullanıcı sözleşmesinde değişikliğe giden WhatsApp’ın tertemiz şartlarını onay eden Bir hayli kişi vaziyetten şikayetçi oldu.

WhatsApp’ın kullanıcı sözleşmesi değişti, Twitter ayağa kalktı

Facebook’un 19 milyar dolar bedelle satın aldığı WhatsApp’tan dahada önce; verilerin saklı kalacağını ve Facebook ile ortaklığın, platformun esas değerlerinde değişikliğe neden olmayacağını açıkladı. ama verilen bu laf tutulmadı.

WhatsApp, kullanıcı verileri Facebook ile paylaşılacak izahını yaptıktan kısa süre sonra, kullanıcı sözleşmesinde de farklığı yaptı. Bu sözleşmeyi onay etmeyenler ise 8 Şubat itibarıyla WhatsApp’ı kullanamayacak. Sözleşmeyi aşağıda görebilirsiniz.

WhatsApp kullanıcı sözleşmesi

Bugün itibarıyla WhatsApp kullanıcıları hizmetin tertemiz şartları ve gizlilik politikasıyla alakalı uygulama içi bildirim alınmaya başlandı. Alınan bu bildirim, WhatsApp’ın verileri nasıl işleyeceğine değin Bir takım verileri aktarıyor. Bu değişiklikleri okumadan onaylayan kişiler ise yasamsal medyadan şikayetlerini paylaştı.

Twitter’da, WhatsApp’ın kullanıcı sözleşmesinde yaptığı farklık hakkında, yapılan Bir takım paylaşımları aşağıda görebilirsiniz.

facebookwhatsappwhatsapp kullanıcı sözleşmesiwhatsapp kullanıcı verileri

CEVAP VER