Android 11 bu sene sonlarına doğru hayatımıza giriş yapacak, ama akıllı saatlerimizdeki Wear OS amaciyla durum aynı değil. Google’ın akıllı saatlerdeki işletim sistemi Daha Android 9 ile çalışıyor. Kendisi Daha önceki olsa da saatler amaciyla mühim güncellemeler gelmeye ayni ritimde devam ediyor. tertemiz güncelleme ile saatlerin arayüzü dahada akıcı vaziyete geldi.

Akıllı saatler amaciyla yayınlanan güncellemeler kimi hayat kurtarıcı olabiliyor. Saatlerimizin de belli tek kapasitesi var ve değişen standartlarla bu kapasiteyi en iyi şekilde kullanmak işletim sisteminin en mühim amacı.

Wear OS saatlere donanım destekli hızlandırma 

Google, giyilebilir teknoloji amaciyla yazılım kütüphanesinde tek güncelleme yapmıştı. Bu güncelleme ile geliştiriciler donanım destekli hızlandırma özelliğini açarak kullanıcılara dahada akıcı tek deney yaşatabiliyordu. GPU tarafında hataları analiz etmeye yarayan tertemiz kalite ile dahada stabil tek kullanım vadediliyor.

wear os kanvas arkaplan

Bu kalite Yalnızca Android 9 kullanan akıllı saatler amaciyla olabilitesi çok durumda. Donanım destekli hızlandırma özelliğinin kullanıcıdan istenebilmesi amaciyla İhtiyaç duyulan kod, Google tarafından yayınlandı ve örneklerle desteklendi. Bu özelliğin eklenmesinin nedeni; kullanıcılar amaciyla kanvas arkaplanlar sunuluyor olması. Ekranı kaydırdıkça değişik bölümleri görünen arkaplanlar dahada çok işlem gücü gerektiriyor.

Bakalım sunulan bu tertemiz kalite ile Wear OS kullanan saatlerde dahada iyi tek deney yaşanılabilecek mi. Siz telefonunuzda veyahut saatinizde kanvas arkaplanları kullanıyor musunuz?

akıllı saatandroid saatAndroid Studioandroid watchdonanım hızlandırmaGoogle saatgpu hızlandırmawear os

CEVAP VER