Batman serisi ile birlikte ünlenen Warner Bros. Interactive, Shadow of Mordor ile de kullanıcıların beğenisini kazanmıştı. Firma son zamanlarda pek aktif olmasa da, Shadow of War ile iyi bir devam oyunu ortaya çıkarmıştı. Son sızan raporlara göre ise, Warner Bros Interactive satışı ortaya çıktı.

Firmanın son büyük bütçeli oyunu ise Mortal Kombat 11 olmuştu.

Warner Bros Interactive satışı için ortaya çıkan fiyat belli oldu

CNBC’nin yeni bir raporuna göre, Warner Bros.Interactive Entertainment’ın satışa hazır olabileceği belirtildi. Bazı büyük yayıncıların ise satın alma ile ilgilendikleri ortaya çıktı. Warner Bros. ve oyun bölümü ise şuanda AT&T‘ye ait. Warner Bros’un film departmanı ise bu duruma dahil değil.

Son on yılda büyük yapımlara imza atan Warner Bros. Interactive, özellikle Batman Arkham üçlemesi, Middle-earth: Shadow of Mordor ve Mortal Kombat 11 ile sesini duyurmuştu. Firmanın bünyesinde bulunan tüm lisanslı Lego oyunları da, onları sektörün önemli bir konumuna taşımada yardımcı olmuştu.

Warner Bros Interactive satışı için AT&T tarafından istenen fiyat ise yaklaşık 4 milyar dolar. Satın alma işlemine en fazla ilgiyi gösteren şirketler ise Electronic Arts, Take-Two Interactive ve Activision Blizzard oldu. Firmalar arasındaki görüşmeler devam ederken, herhangi bir resmi satış gerçekleşmemiş durumda.

Firma son yıllarda Avalanche Software, Monolith Studios, Rocksteady Studios, NetherRealm Studios, TT Games ve WB Games Montreal gibi etkileyici stüdyoları da bünyesinde toplamıştı.

Warner Bros Interactive, son zamanlarda oyun tanıtımları konusunda biraz sessiz kaldı. Ancak WB Games Montreal’den yeni bir Batman oyunu, Rocksteady’den takım tabanlı bir DC Comics oyunu ve Harry Potter da dahil olmak üzere bazı büyük oyunlar konuşulan detaylar arasında.

warner brosWarner Bros. InteractiveWarner Bros. Interactive satın almaWarner Bros. Interactive satış

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER