İsveçli oto üreticisi Volvo’dan gelen İzah markanın otomobillerinin artık 180 km/s hızı geçemeyeceği yönünde. Geçtiğimiz sene istikbal yıllarla alakalı açıkladıkları “sıfır ölümlü kaza” stratejisi doğrultusunda alınan hız sınırı kararı artık harekete dökülmüş oldu.

Hız sınırı limitinin aşağıya çekilmesine ekstradan Volvo modelleri, ailenin dahada tecrübesi ve toy var olan araç kullanicilarini amaciyla de tertemiz tek sistem sunuyor. Bu sistem doğrultusunda otomobilin hız hududuna ek kısıtlamalar da getirilebilecek. Bunu uygulamak amaciyla ise ekstra tek “Bakım anahtarı” gerekiyor.

Volvo Güvenlik Merkezi Tepe Yöneticisi Malin Ekholm

Markanın güvenlik merkezi tepe yöneticisi Malin Ekholm, “Otomobil üreticilerinin trafik güvenliği artırma açısından en sorumlu varlık olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Volvo Cars EMEA reis yardımcısı ve Volvo Cars ülkemiz genel Müdürü Sabri Sözen ise, “Volvo, geçtiğimiz sene açıklama ettiği benzeri 21 Mayıs’tan bu yana üreteceği bütün otomobillerinde maksimum hızı 180 kilometre ile sınırlandırıyor. Bu da Türkiye’ye ağustos ayından bu yana istikbal otomobillerde bu sınırın olacağını alana koyuyor.” dedi.

Volvo Cars EMEA reis yardımcısı ve Volvo Cars ülkemiz genel Müdürü Sabri Sözen

Volvo, geçtiğimiz sene açıklama ettiği benzeri 21 Mayıs’tan bu yana üreteceği bütün otomobillerinde maksimum hızı 180 kilometre ile sınırlandırıyor. Bu da Türkiye’ye ağustos ayından bu yana istikbal otomobillerde bu sınırın olacağını alana koyuyor.

talihsiz kaza oto trafik ülkemiz Volvo

CEVAP VER