Dünyanın en hatri sayilir büyüklükte otomobil üreticisi pozisyonunda var olan Volkswagen’in yönetim heyeti kararınca CEO’su değişti. hemide markanın ayni vakitte da grubun CEO’su olarak görevli var olan Herbert Diess, tek Temmuz’dan bu yana Yalnızca grubun tepe yöneticisi olarak çalışacak.

Volkswagen markasının operasyondan sorumlu üst düzey yöneticisi var olan Ralf Brandstatter, yönetim heyeti kararınca tek Temmuz’dan bu yana markanın CEO’luk görevini üstlenecek. Diess, “Ralf Brandstatter uzunca vakittir grupta çalışan deneyimli tek yönetici. nihayet iki senedir Volkswagen’deki COO görevinden de çok memnunuz markanın şekillenmesi amaciyla ağırbaşlı efor sarfediyor. Brandstatter’ın markanın CEO’su olmasından çok memnunum.” dedi.

Ralf Brandstätter

Brandstatter ise, “Volkswagen amaciyla istikbal yolu belirlendi. Transform 2025+ stratejisinin temelinde sıfır karbon mobilite var ve dijital tek marka olma yolunda ilerliyoruz. bütün ekibe bağlılıkları amaciyla teşekkür ediyorum. Yolumuzu kararlılıkla takip edeceğiz.” dedi.

1968 doğumlu olann Ralf Brandstatter Volkswagen grubuna 1993 seneninde katıldı. tek asama Seat markası amaciyla satın almadan sorumlu üst düzey yöneticilik görevini de adina getirdi. Brandstatter tek Ağustos 2018 tarihinden beridir Volkswagen Binek otomobiller COO (Chief Operating Officer) pozisyonundaydı.

Volkswagen

CEVAP VER