1990 seneninde Toyota’nın 2. Avrupa imalat tesisi olarak kurulan Toyota otomobil endüstri ülkemiz (TMMT) başarılarla dolu 30. yılını kutluyor. 1990 seneninde kurulduktan ardindan 1992 seneninde temelleri atılan Toyota otomobil endüstri Türkiye, imalat faaliyetlerine 1994 seneninde Sakarya’da başladı. Toyota otomobil endüstri Türkiye, faaliyetlerine başladığı evvel günden bu yana imalat ve ihracatta Bir hayli rekor kırarak ülkemiz ekonomisine katkı sağlamayı sürdürüyor.

Toyota otomobil endüstri ülkemiz genel Müdür ve CEO’su Toshihiko Kudo

Her sene 150’yi aşkın ülkeye dışsatım gerçekleştirerek 30 senelik süreçte rekor imalat ve dışsatım sayılarına ulaşan Toyota otomobil endüstri Türkiye, 5.500 çalışanıyla da memleket istihdamına katkı sağlıyor. yasamsal mesuliyet projelerini ve çalışan sağlığını müessesesel tek kıymet olarak gören Toyota otomobil endüstri Türkiye, istikbal senelerde da hemide imalat ve dışsatım performansını arttırmak ayni vakitte da topluma ve çalışanlarına katma kıymet sağlamaya ayni ritimde devam etmeyi hedefliyor.

Toyota otomobil endüstri ülkemiz genel Müdür ve CEO’su Toshihiko Kudo, “Toyota otomobil endüstri ülkemiz olarak 30 senedir otomobil piyasasinin lider markaları arasında yer almanın ve beynelmilel rekabette gücünü alana koymuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Kuruluşumuzdan bu yana bizimle birlikte var olan ve hedeflerimizi gerçekleştirmemizi sağlayan bütün çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin emeklerini en içten dileklerimle onay ediyorum.” dedi.

Toyota otomobil endüstri ülkemiz genel Müdür ve CEO’su Toshihiko Kudo

Afrika Altın Avrupa Sakarya endüstri ülkemiz

CEVAP VER