Uzun müddettir hayat gündeminde var olan uygulama ülkemizde de Bir hayli kişi tarafından etkin olarak kullanıyor. Geçtiğimiz senelerde hayat gündemini sallayan Facebook sızıntıları sonrasında Bir takım uygulama geliştiriciler Tiktok kişisel verileri sızdırıyor iddiasında bulundu.

TikTok kişisel verileri sızdırıyor mu?

Mart ayında gerçekleştirilen incelemeler neticesinde aralarında dünyaca meşhur Tiktok uygulamasının da bulunduğu Bir takım iOS uygulamalarının duygulu verileri sızdırdığı alana çıktı.

TikTok kişisel verileri sızdırıyor iddiası

Çin menşeili yasamsal medya uygulaması yayınlandıktan kısa tek vakit ardindan derhal hemen bütün ülkelerde popüler vaziyete gelmişti. Bu analiz sonrasında uygulamanın Çin istihbarat örgütü ile irtibatlı olduğu düşünülmeye başlandı.

TikTok uygulaması kapatıldığı halde Apple kullanıcılarının parolalarını, kripto kazanç cüzdanlarının adreslerini ve kişisel mesajları dahil Bir hayli duygulu bilgiye erişebiliyor. eş şekilde 53 değişik uygulamanın da bunu gerçekleştirdiğini belirten güvenlik araştırmacıları işletim sistemi güvenliğinin gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Uygulamalar panoya kopyalanan verileri de okuma yetkisine sahip. eğer Apple ekosistemine sahip bütün cihazları kullanıyorsanız ve cihazlarınız biri birine yakın konumdaysa MacBook üzerinden kopyaladığınız yazi iPhone veyahut iPad cihazınıza da iletiliyor.

Bu kalite hasebiyle uygulamalar değişik cihazlardan kopyalanan bilgilere de erişebiliyor. Yapılan işlemler ile alakalı video paylaşan araştırmacılar bu konunun şirket açısından hatri sayilir büyüklükte sorunlara neden olacağının altını çizdi.

TikTokTikTok kişisel veriTikTok kişisel verileri sızdırıyor

CEVAP VER