Yakın zamanda resmi satışlarına başlanan Microsoft Surface Duo’nun iç  tasarımının da nasıl olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Cihaz piyasada çıktıktan sonra ise iç tasarımını gözler önüne seren videolar da yayınlanmaya başladı. Videoları dikkatlice incelediğinizde Surface Duo’nun ekranlarının oldukça dayanıksız olduğu dikkatlerden kaçmıyor…

Surface Duo ekranları kırılgan mı?

İki ekranlı ve basit menteşe tasarımlı bir akıllı telefon olan Surface Duo, gerek geliştirme gerekse montaj süreçleri ile pazardaki katlanabilir ekranlı akıllı telefonlardan bir hayli basit bir tasarıma sahip. Teknik olarak görece daha basit bir tasarıma sahip olsa da, Microsoft’un bu akıllı telefonu olabildiğince ince bir tasarımla sunmaya çalışması şirketin başına iş açacakmış gibi görünüyor.

JerryRigEverything kanalının dün yayınladığı videoya bakacak olursak Surface Duo, her iki yüzü de ısıtılarak açılabilen bir tasarıma sahip. Surface Duo ana kartının ön yüzüne yani genellikle müdahale gereken, konektör ve pinlerin bağlı olduğu yüzüne ulaşmak için öncelikle ekranı ısıtmanız ve bir pena yardımı ile ekran yapışkanlarını ayırmanız gerekiyor. Ancak bu adım Microsoft’un kendi teknik servis personelini bile zorlayacak cinsten. Zira Surface Duo ekranın ince yapısı, zarar görmeye fazlasıyla müsait. 1.400 dolarlık bir akıllı telefon olmasıyla teknik servis tarafında da hizmet önceliği sunulan Surface Duo için servis hatası ile bile çok sayıda ekran değişimi gerçekleşecek gibi görünüyor.

microosft surface duosurface duo özelliklerisurface duo ekransurface duo fiyatıSurface Duo kamera

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER