Tıpkı Apple Music gibi kullanıcılarına çeşitli yenilikler sunmayı hedefleyen popüler müzik platformu Spotify, podcastler için önemli fayda sağlayacak bir güncellemenin yolda olduğunu duyurdu. Şirket güncellemenin önümüzdeki haftalarda geleceğini paylaştı.

Spotify, podcastlerde transkripsiyon (metne dönüştürme özelliği) özelliğinin beta sürümü olarak önümüzdeki haftalarda iOS ve Android‘de erişilebilir hale geleceğini açıkladı. Şirket beta sürümünün parçası olarak önümüzdeki haftalarda belirli özel ve orijinal programların otomatik olarak metne dönüştürüleceğini aktardı.

Spotify yeniliği kısa süre içinde tüm podcastlere uygulayacak

Yeni özellik kullanıcılara podcastleri sesli dinleme ya da konuşma metni olarak okuma olanağı sağlayacak. Kullanıcılar özelliği kullanmak için metne dokunacak. Spotify yaptığı açıklamada, özelliği kısa süre içinde tüm podcastlerde etkinleştirmeyi amaçladığını ifade etti.

Özellik hiç kuşkusuz podcastleri dinlemek yerine okumak isteyen kullanıcılar için yararlı olacak. Öte yandan şirket, podcast için bu yeniliği sunan ilk uygulamalardan biri olacak.

spotify-podcastlere-metin-destegi-getiriyor

Transkripsiyon özelliğinin yanı sıra Spotify, bugünden itibaren düğme renklerinde, metin biçimlendirmesinde ve boyut açısından görsel değişikliklere uğrayacak. Şirket bu yeniliklerle görme ve duyma engelli kişilerin uygulamada daha rahat gezinmesini ve kullanmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Bununla birlikte iOS kullanıcıları, ayarlardan metin boyutunu çok daha büyük hale getirebilir. Bunu yapmak için Ayarlar> Erişilebilirlik‘e gidip Ekran ve Metin Boyutu seçeneğine dokunmak yeterli olacak. Bu sekmeden iOS kullanıcıları, metinleri istedikleri ölçüde büyütmek için gerekli ayarlamaları yapabilir.

müzik uygulamasıpodcastspotfiySpotify Podcastspotify podcast metin özelliği

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER