En popüler platformlar arasında yer alan Spotify, masaüstü sürümü için tasarım değişikliği yoluna gidiyor. Bildiğiniz gibi yıllardır aynı temayı kullanan bu platform, artık yeni bir görünüme geçmek istiyor.

Bu değişim, yaygın bir şekilde kullanılan uygulamalarda yapılan değişiklikleri ortaya çıkaran Jane Manchun Wong aracılığı ile duyuruldu. Kendisine ait olan Twitter hesabından bir açıklama yapan Wong neler söyledi?

Spotify masaüstü sürümü için tasarım değişikliği geliyor

Jane Manchun Wong tarafından paylaşılan bu yeni tasarım, radikal bir değişiklik sunmuyor. Wong’un paylaştığı görüntülere baktığımızda Spotify’ın İnternet oynatıcısında geziniyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Spotify, bu şablonun çok az kullanıcı tarafından denendiğini ve bu kullanıcıların rastgele seçildiğini söyledi. 125 milyondan fazla aboneye sahip olan bu uygulama, hem mobil kullanıcılar için hem de masaüstü kullanıcıları için oldukça popüler.

Spotify-masaustu- surumu-icin- tasarim-degisikligi-00

Ekran görüntülerini paylaşan Wong, “Spotify’da tasarım değişikliği!” açıklamasını kullandı ve görüntüler hakkında şu cümleyi kurdu: “Spotify, masaüstü sürümünü kendi İnternet oynatıcısından ilham alarak yeniden tasarlıyor.” Bunun dışında Spotify masaüstü sürümü için başka neler söylendi?

Eski görünüme dönme gibi bir seçeneğin olmayacağı düşünülüyor. Yeni temanın eski temaya kıyasla daha modern ve daha sade hatlara sahip olduğu görülüyor. Böylelikle bir süredir pek çok uygulamada karşımıza çıkan ”sade tasarım” Spotify’da da kullanılacak.

Spotify-masaustu- surumu-icin- tasarim-degisikligi-02

Bu tasarımın henüz geliştirilme aşamasında olduğu biliniyor. Bu sebepten ötürü kendisinin bütün kullanıcılara dağıtılmadan önce başka değişikliklere ev sahipliği yapıp yapmayacağı belli değil. Bu tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz?

spotifySpotify masaüstü sürümü için tasarım değişikliğiSpotify masaüstü sürümü tasarımSpotify tasarımını değiştiriyorSpotify yeni tasarım

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER