SpaceX Crew Dragon ile birlikte Uluslararası Uzay İstasyonu’na ulaşan ve halen daha orada çalışmalar gerçekleştiren NASA astronotları ile ilgili dönüş planlaması yapılıyor. Kısa bir süre önce de NASA astronotlarının ne zaman dönecekleri ile ilgili açıklama yapıldı. SpaceX taarafındaki hazırlıklar da son seviyeye çıkmış oldu.

SpaceX Crew Dragon ile NASA astronotları dönüşe hazırlanıyor

Yeni yapılan açıklamaya göre 2 Ağustos 2020 tarihi itibari ile Uluslararası Uzay İstasyonu’na SpaceX tarafından götürülen iki NASA astronotu dönüş yolunda olacak. NASA astronotları Bob Behnken ve Doug Hurley, 1 Ağustos 2020 tarihinde Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan ayrılacak. Dünya’ya dönüşleri ise 2 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleşecek.

SpaceX Crew Dragon

Şu an için bu planlamalarda herhangi bir aksaklık yaşanmaması bekleniyor. Ancak herhangi bir gecikme olması da sürpriz olmayacaktır. Hatırlatmak gerekirse Bob Behnken ve Doug Hurley’in ISS gidiş planlamalarında da ertelemeler meydana gelmişti. Eğer herhangi bir gecikme yaşanmaz ise SpaceX, 2 Ağustos 2020 tarihinde Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan Dünya’ya NASA astronotlarını getiren ilk özel şirket olma unvanını da almış olacak.

Kumarhaneler Elon Musk ile ortaklık istiyor

Kumarhaneler Elon Musk ile ortaklık istiyor

Elon Musk’ın Boring Company tünelleri için ortaklık isteyen Las Vegas otelleri ile ilgili bilgiler ortaya çıktı. İşte tüm detaylar!

Son olarak hatırlatmak gerekirse 30 Mayıs 2020 tarihinde SpaceX Crew Dragon ile birlikte şirket, NASA’nın iki astronotunu Uluslararası Uzay İstasyonu’na taşıyan ilk özel uzay şirketi olmayı başarmıştı. Elon Musk önderliğinde yoluna devam eden SpaceX, yeni başarılar kazanmak için Ağustos 2020 tarihine odaklanmış durumda. İlerleyen günlerde bu konuda SpaceX ve NASA’dan yeni açıklamalar gelmeye devam edecektir.

elon musknasanasa astronotlarıNASA SpaceXspacexspacex crew dragon

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER