Sony’nin tertemiz amiral gemisi telefonu olarak adlandırılan Xperia tek II, gündemdeki yerini savunmaya ve konuşulmaya ayni ritimde devam ediyor. çünkü Sony Xperia tek II amaciyla iki ağırbaşlı karar alındı: Album uygulaması ve Lifelog yazılımı.

Sony Xperia tek II Album uygulaması ile Lifelog’ı çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli etti

Japon firmanın en iyi uygulamaları arasında bulunduğu söylenen Album, resimleri ve videoları depolayan tek yazılım olarak hizmet veriyor. Xperia ile özdeşleşen bu uygulama, Bir hayli kullanıcının Xperia tek II’de de görmek istediği tek yazılım olarak karşımıza çıkıyor.

Google Play Store’dan indirilebilen bu uygulama ne yazık ki bu modele dahada evvel yüklenmiş tek şekilde gelmedi. Sony’nin bu hamlesi Bir takım kullanıcıları şaşırtmıştı ve Album uygulamasının geleceği ile alakalı kuşku uyandırmıştı.

Bu uygulama artık Xperia tek II’de desteklenmiyor. Bu telefon yerine kullanılamaz tek hâle kazançlan Album uygulaması, Xperia modellerinin göz bebeği olarak görülüyordu. Bunun dışında Sony cephesinden tek perişan havadis dahada geldi.

Sony Xperia tek II Album uygulaması

Spor yapanlar amaciyla piyasaya sürülen ve Sony’e ait var olan Lifelog uygulaması da ortadan kaldırılacak. Lifelog, tek Ağustos 2020 tarihinden ardindan işlevselliğini yitirecek. Japonya merkezli ekipten bu konuya ait gelen İzah şu şekilde:

“Temmuz ayından ardindan hiçbir veri senkronize edilemeyecek. Elinizdeki cihazda bulunan ve bu uygulamada bulunan Daha önceki veriler kalacak. eğer bu uygulamayı tek Ağustos 2020’den ardindan silerseniz bütün verileriniz tekrar art döndürülemeyecek şekilde silinecek.”

Kullanıcılar eğer tertemiz tek cihaza geçmeyı düşünüyorsa ve Daha önceki bilgilerini orada kullanmak istiyorsa senkronizasyon işlemini uygulamak zorunda. Bu işlemin 31 Temmuz 2020’ye civarindan yapılması gerekiyor.

Sony Xperia tek II Lifelog

Yeni tek cihazı kullanmaya başlayan ve Lifelog uygulamasında bulunan bilgilerini savunmak istek eden kullanıcılar, senkronizasyon işlemini bitirmek amaciyla Lifelog uygulamasını bu cihaza yüklemeli ve alakalı hesaba giriş yapmalı.

Eski verilerini savunmak istek eden ve cihazını değiştirmeyen kullanıcılar ise profil menüsünde bulunan “verileri dışa aktar” seçeneğini kullanmalı. Dışa aktarılan veriler, tek Ağustos 2020 tarihinden bu yana tekrar içe aktarılamayacak.

Sony Album uygulamasıSony Xperia tek IISony Xperia tek II Sony AlbumSony Xperia tek II Sony Album uygulamasıXperia tek II Sony Album

CEVAP VER