Samsung kablosuz kulaklık modelleri ile dikkat çekmeyi başarmıştı. İlk Galaxy Buds modelenin ardından uzun yıllar geçmemiş olsa da şirket, önemli aşamalar kaydetti. Yakın zaman önce de Galaxy Buds Live tanıtılmış, resmi olarak da satışa çıkmıştı.Bunun yanında Samsung Galaxy Buds modelleri tarafında normalde akıllı telefonlarda karşılaşılan bir sorun var.

Samsung Galaxy Buds modelleri için bildirilen sorun

Kablosuz kulaklıklar denildiğinde akla gelen isimlerden olan Samsung Buds modelleri ile dikkat çekiyor. Bu nedenle bir sorunla karşılaşıldığında da kısa süre içinde bu sorun yayılıyor. Yakın zaman önce bildirildiği kadarıyla akıllı telefonlarda yaşanan uzun kullanıma bağlı ısınmalar, Galaxy Buds modelleri  için de geçerli. Yani kulaklıklar fazla kullanıldığında ya da sıcak ve güneşli bir ortamda kaldığında ısınarak kullanılmaz hale geliyor.

Galaxy Buds modelleri-01

Samsung Galaxy Buds Plus ve Live kablosuz kulaklıklarla ilgili, Sammobile‘ın aktardığı soruna göre bu kulaklık modellerinde ısınma sorunu bulunuyor. Çoğunlukla akıllı telefonlarda karşılaştığımız bu sorunun kablosuz kulaklıklarda da yaşandığı aktarılıyor. Samsung imzalı kulaklıkları kullanan kişiler cihazın güneşe maruz kaldığında sorun çıkarttığı hatta kullanılmadığını söylüyor.

Kulaklıklar söylenene göre, ısıya maruz kaldıklarında bir bip sesi çıkartıyormuş ve kulaklık soğuyana kadar kullanılmıyormuş. Bu sıcaklığın ise 32,2 derece ve üstü olduğu aktarılıyor.  Samsung tarafından konu hakkında açıklama gelmemiş olsa da yine de kulaklıklar bir güncelleme alarak düzelebilir gibi duruyor.

Galaxy Buds LivesamsungSamsung Galaxy BudsSamsung Galaxy Buds kablosuz kulaklık modelleriSamsung Galaxy Buds Plus

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER