Samsung’un tertemiz katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold2 çok yakın tek vakit evvel tanıtıldı. Karşımıza gelişmiş özellikleri, tasarımı ve kamerasıyla çıkan Z Fold2’nin kuvvetli menteşe yapısının nasıl çalıştığını heyecan ettiniz mi? Yayımlanan tek video ile Samsung Galaxy Z Fold2 menteşe yapısı detaylandırılıyor. Burada mekanik olarak tek araya getirilmesinden, kullanılan malzemeye civarindan telefonun menteşe yapısını heyecan edenlerin akıllarındaki sualler cevaplanmış oluyor.

Samsung Galaxy Z Fold2 menteşe yapısı

Özellikle katlanabilir telefonlarda en mühim şey netlikle ekran ve menteşe yapısı. Ekranın esnek ve katlanmaya karşı dayanıklı olması gerekiyorken, menteşe yapısının da kapanıp açılmaya karşı uzunca ömürlü olması gerekiyor.

Hâl bunun benzeri olunca da bu telefonlarda kullanılan Bir takım hususi mekanikler önem istek ediyor. Bir hayli kişi tarafından da heyecan edilen bu menteşe yapısı amaciyla Samsung tek video paylaştı. Burada telefonun menteşe yapısı ile alakalı Bir takım detaylar aktarılıyor.

Samsung-Galaxy-Z-Fold2-mentese-yapisi-00

Samsung’un evvel katlanabilir telefonunda meseleler vardı bu yüzden şirket bu menteşe yapısının geliştirilmesi yerine Sahiden dersine çalışmış görünüyor. çünkü telefonun menteşe yapısını güçlendirirken telefonu da dahada sağlam vaziyete getirdi.

Telefonda kullanılan Hideway menteşesinde bulunan mıknatıslı yapı, telefonun çok kalabilmesini sağlıyor ve açıldığında hata neticesi katlanmasının önüne geçiyor. ”Dual CAM Mechanism” olarak adlandırılan bu teknolojiyi laf eden videoda değişik noktalara da değiniliyor.

Telefonda Sweeper teknolojisine de yer veriliyor. Bu teknoloji sayesinde cihazın dahil kismina toz veyahut başka minik parçacıkların girmesini engellemek amaciyla dayanıklı ve esneklik sağlayan tek yapıya yer veriliyor.

Samsung-Galaxy-Z-Fold2-mentese-yapisi-00

Detaylı olarak anlatılan videonun tamamını izlemek isteyenler için:

katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy Z Fold2katlanabilir telefonsamsungsamsung galaxy z fold2Samsung Galaxy Z Fold2 menteşe yapısısamsung z fold2

CEVAP VER