Redmi K20 / K20 Pro veya ülkemizdeki adıyla Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro fiyat performans oranı ile ülkemizde yüksek satış rakamlarına ulaşan telefonlar oldu. Hali hazırda piyasada olan Redmi K30 ve K30 Pro modelleri ile aynı etkiyi gösterememiş olmasa da, Redmi K40 için çalışmalar çoktan başladı.

Redmi K40 işlemci sürprizi ile karşımıza çıkacak

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir paylaşımda, K20 ve K30 serisinde işlemci tercihini Qualcomm’dan yana kullanan Redmi’nin şaşırtıcı bir hamleye imza atarak MediaTek Dimensity 1000+ işlemci ile karşımıza çıkacağı iddia edilmişti.

Son raporlara göre Redmi K40’da yeni standart modelde bu işlemci kullanılabilir. Redmi K20 ile benzer şekilde açılır kamera mekanizmasına ve buna bağlı olarak çentiksiz ekrana sahip olan telefonun, 120 Hz yenileme hızına sahip bir ekran ile karşımıza çıkacağı vurgulanıyor.

4500 mAh kapasiteli bir bataryanın yer alacağı iddia edilirken, Dimension 1000+ işlemcisinde 5G desteği olduğu için bu cihazda 5G bağlantısını destekleyecek. M2006J10C model numaralı bir Xiaomi telefonu geçtiğimiz günlerde Çin’de sertifika aldı. 5G’ye hazır olduğu görülen telefonun 33W şarj cihazı ile geleceği belirtilirken, hangi model olduğu bilinmezliğini koruyor. Bu kapsamda cihazın Redmi K40 olduğunu düşünenlerin sayısı hayli fazla.

redmiredmi k40redmi k40 özelliklerixiaomi

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER