2020 yılının başında ülkemiz pazarına giriş yapan realme, bütçe arkadaşı telefonlarıyla Bir hayli tüketicinin alakasını çekti. Çinli marka, tertemiz modeli realme 8’e ait olduğu argüman edilen görüntüler ile gündemde. Geekbench testinde çekildiği anlatilan görüntüler ile telefonun özellikleri ete kemiğe büründü.

realme 8 MediaTek Dimensity 720 işlemcisinden gücünü alacak

realme 8; girdiği performans testinden ise tek çekirdekte 2.874, çoklu çekirdekte 8.088 skorunu aldı. Telefonun aldığı bu skor, dahada Daha önceki amiral gemisi cihazların skorlarına yaklasik olarak eşit oldu. 2018 yılının üst segment akıllı telefonlarından OnePlus 6; aynı testten, tek çekirdekte 2.383 puan, çoklu çekirdekte 9.084 nokta almıştı.

realme 8 Geekbench testiyle alana çıkan özellikleri arasında evvel olarak MediaTek Dimensity 720 dikkat çekti. Sekiz çekirdekli işlemci, 2 GHz frekans hızıyla çalışıyor. Cihazın RAM kapasitesi ise 8 GB olacak. Ayrı olarak telefonun, Geekbench’e Android 10 işletim sistemiyle girdiği de görülüyor.

Cihazın pil kapasitesi belirsizliğini korurken, 65W hızlı şarj desteğine sahip olacağı da alana çıkan veriler arasında yer aldı.

Bu performans testini sızdıran kişi ise teknoloji basınından Mukul Sharma oldu. Sharma, Twitter üzerinden paylaştığı Geekbench skoru ile cihazın realme 8 olduğunu açıkladı. ama bu telefonun realme 8i olabileceği de söylentiler arasında yer alıyor.

2020’nin en iyi kameraya sahip telefonları belirlendi

2020’nin en iyi kameraya sahip telefonları bilgisi verildi

DxOMark, 2020 yılının en iyi kameraya sahip telefonları listesini yayımladı. Açıklanan listede, Huawei Mate 40 Pro Plus başarısıyla dikkat çekiyor.

Realmerealme 8realme 8 özelliklerirealme 8 Geekbench

CEVAP VER