Qualcomm, Snapdragon 888 5G işlemcisini Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nde resmi olarak duyurdu. Yeni nesil işlemci, Samsung, OnePlus, LG, Sony ve diğer şirketlerin 2021 Android amiral gemilerinin son modellerine güç verecek.

Qualcomm, Snapdragon 888 5G işlemcisini tanıttı!

Yeni nesil Snapdragon 888 işlemcisi, geçen yıl tanıtılan 865’in aksine tam entegre edilmiş 5G modem sunuyor. Qualcomm’un daha önce duyurduğu X60 modem, mmWare genelinde 5G bağlantı teknolojisi ve 6 GHz bant genişliğinde daha iyi güç verimliliği sağlayacak.

Qualcomm Snapdragon 888 5G işlemcisi

Qualcomm’un yeni nesil amiral gemisi işlemcisi TSMC’nin 5 nm fabrikasyon süreciyle üretildiği belirtiliyor. Bunun yanı sıra 1+3+4 şeklinde sıralanan sekiz çekirdekli bir mimariyi ile inşa edilen bu yeni işlemcide 1 adet Cortex X1 çekirdeği de yer alacak.

Altıncı nesil AI motoru bulunan yeni amiral gemisi işlemci, yeni nesil Adreno grafik birimi ile gelecek. Ancak Adreno ile ilgili ayrıntılar henüz açıklanmadı.

Bu özelliklerin yanı sıra 12 Megapiksel çözünürlükte saniyede yaklaşık 120 fotoğraf çekebilme özelliği de amiral gemilerinin yeni işlemcisinin yetenekleri arasında yer alıyor. Yeni işlemcinin ilk olarak Samsung Galaxy S21 serisinde yer alması bekleniyor.

Qualcommqualcomm snapdragon 888snapdragon 5gsnapdragon 888snapdragon 888 5GTSMCyeni nesil amiral gemisi işlemcisi

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER