OPPO yöneticileri INNO Day 2020’nin derhal peşinden medya mensupları ile buluştu. OPPO reis Yardımcısı Levin Liu’nun katılımıyla gerçekleşen toplantıda OPPO X 2021’e ve OPPO’nun istikbal vizyonuna değin heyecan ettiklerimizi sorduk…

OPPO yöneticileri OPPO X 2021’i ve istikbal vizyonlarını paylaştı

Yakın vakitte düzenlediği INNO Day 2020 etkinliği ile birlikte 2021 seneye damga vurması beklenen tertemiz mahsul ve çözümlerini tanıtan OPPO yöneticileri, etkinliğin derhal peşinden evvel kez sınırlı sayıda medya mensubu ile tek araya geldi ve gazetecilerin suallerini yanıtladı.

ShiftDelete.Net olarak bizim de yer aldığımız röportaj tertemiz akıllı telefon OPPO X 2021 ile alakalı heyecan edilenlere de cevap niteliğinde oldu. Toplantıya OPPO reis Yardımcısı Levin Liu‘nun yanı sıra Oppo Araştırma Enstitüsü Ürün Müdürleri Wayne W. ve Jeffery Z. katıldı. İşte OPPO yöneticilerine yönelttiğimiz sualler ve aldığımız yanıtlar:

OPPO X 2021 nihayet lansmanın en dikkat çeken ürünüydü. Peki bu tertemiz kıvrılabilir ekranlı model ne vakit raflardaki yerini alacak?

OPPO X 2021’in test süreçleri ayni ritimde devam ediyor. tek ürünü direk tüketicilere ulaştırmadan evvel bütün ar-ge asamalarini hatri sayilir büyüklükte tek titizlikle yapmanız ve her tek test sürecine resmiyet kazandırmanız gerekiyor. Dolayısıyla Daha testleri süre gelen bu konsept ürünümüz amaciyla net tek tarih paylaşamıyor olsam da OPPO X 2021’in raflardaki yerini aldığında kullanıcısına kıymet katacak ve sektör standartlarını belirleyecek tek mahsul olacağını söyleyebilirim.

OPPO’nun katlanabilir ekran teknolojisi tarafındaki vizyonu nedir? Yakın vakitte dahada çok mahsul görecek miyiz?

Katlanabilir ekranlı ürünlerin geleceğini belirleyecek iki değişik değişken mevcut. Birincisi, bu teknolojinin ne civarindan hızlı olgunlaşacağı ile ilgili. İkinci değişken ise bu teknolojinin sektör tarafından ne civarindan istek göreceği… Bu iki değişkenin katlanabilir ekranlı ürünler amaciyla stratejimizi belirleyeceğini söyleyebiliriz.

Tüm bunların dışında OPPO’nun bu teknolojiye sahip olması Yalnızca mahsul düzeyinde iddialı olduğunu göstermiyor. OPPO olarak Yalnızca kıvrılabilir ekran prototipine değil aynı zamanda katlanabilir ekran prototipine de sahibiz. Dolayısıyla bu teknoloji amaciyla her vakit hazır olmak bizim amaciyla oldukça önemli.

Yeni ekran teknolojilerinde vizyonumuzu tespit eden faktörlerden biri de şüphesiz kullanıcı beklentileri. Kullanıcıların vakit içinde tek akıllı telefondan beklentileri değişebiliyor. mesele müzakere esnasında dahada minik tek telefona gereksinim duyuyorlarken tek e-posta ekini incelemek istediklerinde dahada hatri sayilir büyüklükte tek ekran isteyebiliyorlar. Dolayısıyla büyüyebilen tek ekran bu açıdan önemli. Biz de OPPO olarak kullanıcıların bu tip ihtiyaçlarına her vakit cevap verebilecek tek marka olmayı hedefliyoruz.

Katlanabilir ekranlı telefonlar amaciyla dayanıklılık oldukça önemli. OPPO X 2021 bu noktada neler sunuyor?

Yeni akıllı telefonumuzun sağlamlığı üstüne titizlikle çalıştığımızı vurgulamak isterim. Şu vakit testlerini sürdürdüğümüz OPPO X 2021 amaciyla uzunca test döngüleri devam ediyor ve her vakit ani çok bin sefer test ediliyor. Bu testlerin tek ay dahada süreceğini olasılık ediyoruz. Şu vakit ekranın 100 bin sefer uzatılması kriterine ulaşıldı. tek kullanıcının gün içinde 50 sefer ekranı açıp kapatacağını düşünürsek, şimdiden iki bin hergün tek kullanım geçerliligi sunmayı muvaffak olduğumuzu söyleyebiliriz ki bu sayı, klasik tek akıllı telefonun kullanım geçerliligi ile yaklasik olarak eşdeğer. Kullanıcılar tertemiz akıllı telefonumuzu 5 seneden çok süre ile kullanabilecekler.

OPPO X 2021’in kamera performansına değin detayları paylaşabilir misiniz?

Kamera tarafında 64 +16 + 12 megapiksellik üç lensli tek art kamera kombinasyonunu seçenek ettik. 64 megapiksellik anne kameramız üç boyutlu tek lens. Bu anne kamera ile tertemiz tek yaklaşım benimsedik ve en iyi resimi kullanıcılarımız ile buluşturmak amaciyla suni zeka ile ananesel fotoğrafçılığı olabildiğince harmanladık. Bununla alakalı detayları da kullanıcılar yakın vakitte öğrenebilecekler.

OPPO 5G teknolojileri yerine neler yapıyor? 5G teknolojisin geleceği ile alakalı neler söyler ve kendinizi bu yeryüzünde nereye konumlandırırsınız?

Dünden bugüne telekomünikasyon dünyasındaki dönüşümleri incelediğinizde, bu dönüşümün vasati 10 sene sürdüğünü görebilirsiniz. 5G teknolojileri de bu 10 senelik sürecin başında; Daha emekleme döneminde ve gelişime aç.

Bu gelişimin öncüleri arasında yer almak amaciyla biz de çok sayıda aygıt ve ekipman üretmeye hatri sayilir büyüklükte yatırımlar yapıyoruz. OPPO sektör standartlarını tespit eden tek şirket. bunun için misal olarak 3GPP’yi gösterebiliriz. Bununla birlikte 5G alanında çok sayıda patente de sahibiz.

5G teknolojisini merkezine alan akıllı telefonlarımıza kullanıcılar Zati şahitlik edecek. Biz 5G’yi özellikle değişik kullanım senaryolarına hazırlamaya çalışıyoruz. Örneğin artırılmış ve sanal gerçeklik çözümleri bunlara misal olarak gösterilebilir.

5g levin liuoppo 5gOppo akıllı telefonoppo reis muavin levin liuoppo x 2021

CEVAP VER