Bir süredir hakkında tek tek detayların çıktığı ve en son fiyatıyla karşımıza çıkan OnePlus Nord, YouTube videosuyla resmen göründü. Marques Brownlee’nin YouTube kanalına konuk olan OnePlus kurucu ortağı Carl Pei, OnePlus Nord prototipleri ile karşımıza çıktı. İki farklı renk varyasyonuyla sunulan telefon, önceki modellerden farklı kamera kurulumuna sahip.

OnePlus Nord prototipleri kamera tarafında değişiyor

Sızdırılan OnePlus Nord görsellerinde kamera kurulumu biraz daha farklı dururken, Carl Pei beklenenden daha farklı bir tasarımı bizlere sunuyor. Kamera kurulumu noktasında farklı bir tasarımı tercih eden şirket, daha şık görünün telefonlar imza atmış gibi duruyor.

Telefonun alt kısmında hoparlör için iki girinti bulunuyor ve bunların yanında ise USB-C bağlantı noktası ve birinci mikrofonun yanında SIM yuvası yer alıyor. Hayal kırıklığına uğratacak detaylardan birisi ise OnePlus Nord’da ses girişinin bulunmuyor olması. OnePlus Nord prototipleri olduğu için jak girişi bulunmuyor.

OnePlus Nord prototipleri-00

Haziran ayının sonunda yayımlanan bir videoda telefon için olası prototipler sergilenmişti ancak tasarım değişikliğine gidilmiş görünüyor.

Telefonun daha önce çıkan detaylarına göre, işlemci tarafında Snapdragon 765G kullanılacağı görülüyor. Arka tarafta 48 Megapiksel ana kamera + 8 Megapiksel ultra geniş açı + 5 Megapiksel makro ve 2 Megapiksel portre kamerası yer alıyor deniyordu ancak bu değişebilir. Ekranın ise 90 Hz tazeleme hızına sahip AMOLED ekran olması bekleniyor.

OnePlus Nord prototipleri-01

Ön tarafında da 32 Megapiksel geniş + 8 Megapiksel ultra geniş iki kameraya sahip olan OnePlus Nord fiyatı için 2.299,99 Ley (3.566,28 TL) bilgisi yer alıyor olsa da yine bu bilginin de değişme ihtimali oldukça yüksek duruyor.

OnePlus Nord prototipleri-01

Telefon hakkında ortaya çıkan ve hayal kırıklığı yaratan ikinci detay ise şüphesiz IP sertifikası olmaması. Bu suya ve toza karşı dayanıksız olduğunu gösteriyor olsa da yine de şirket telefonun 30 saniye boyunca 30 cm suya dayanabileceğini vurguluyor.

Ayrıca çok konuşulmamış olsa da dikkatli kullanıcılar Pei’nin kulaklığına da odaklandılar. Mavi renklerinde olan kablosuz kulaklık, şirketin telefon ile birlikte tanıtacağı kulaklık modeli olabilir deniyor. 21 Temmuz günü telefonun tanıtımını gerçekleştirmeyi planlayan şirketin OnePlus Buds adı verilen kulaklıklarını da tanıtacağı söyleniyor.

OnePlus NordOnePlus Nord özellikleriOnePlus Nord hakkında bilinenlerOnePlus Nord prototipleriOnePlus Nord tasarımOnePlus Nord tasarım değişikliği

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER