OnePlus 5 ve OnePlus 5T amaciyla hazırlanan en nihayet yazılım güncellemesi ertelendi. üç sene evvel piyasaya sürülen bu iki model hâlâ güncelleme alıyor. Ertelenen tertemiz güncellemenin hatri sayilir büyüklükte tek güncelleme olduğu söylendi.

OxygenOS ekibinin öncüsü bu mevzu ile alakalı tek İzah yaptı. Kendisinin açıklamasına göre bu güncellemede çok ağırbaşlı tek yazılım hatası ile karşılaşıldı. Bu hatanın kullanıcı deneyimine ağırbaşlı tek biçimde zarar vereceği öngörülüyor.

OnePlus 5 ve OnePlus 5T güncellemesi neden ertelendi?

OxygenOS ekibinin öncüsü bu erteleme amaciyla kullanıcılardan özür diledi. Kendisinin aktardığı tek bilgiye göre tertemiz yazılım amaciyla hazırlanan iletişim modülünde kritik tek hatali tespit edildi.

Bu hatanın Çinli firmanın tek başına çözemeyeceği civarindan hatri sayilir büyüklükte tek hatali olduğu söylendi. İlgili arızanın giderilmesi yerine devreye operatörlerin girmesi gerektiği belirtildi.

OnePlus 5 güncellemesi

Buradan hareketle bu güncellemenin evvelce duyurulan tarihte yayımlanmasının olanaksız olduğu anlaşıldı. OxygenOS ekibinin tek numaralı ismi, kullanıcıların taleplerine kulak asmaya ayni ritimde devam ettiğini ve beklemenin can sıkıcı olduğunu söyledi.

Kendisinin ve ekibinin hatalı olduğunu onay eden yetkili, beklenen güncellemenin ne vakit yayımlanacağı ile alakalı şimdilik rastgele tek tarih veremeyeceğini duyurdu. Bu bağlamda kullanıcıların tertemiz tek OxygenOS güncellemesinin gelmesi yerine beklemek dışında başka çaresi yok.

OnePlus 5 adli akıllı telefon 20 Haziran 2017 tarihinde satışa sunulmuştu. 5T modeli ise 21 Kasım 2017 tarihinde piyasaya sürülmüştü. Bu modellerin ülkemizde de boy gösterdi.

OnePlus 5oneplus 5 güncellemesioneplus 5toneplus 5t güncellemesi

CEVAP VER