NVIDIA’nın birkaç güne önce tanıttığı yeni ekran kartlarının yanında bazı önemli teknolojilerde ortaya çıktı. Bu teknolojilerden bir tanesi de daha önce hayatımıza giren DLSS teknolojisinin yeni sürümüydü. NVIDIA DLSS 2.1 teknolojisi beraberinde neler getirecek? İşte detaylar…

NVIDIA DLSS 2.1 teknolojisi 8K için tasarlandı!

NVIDIA’nın RTX 3070, RTX 3080 ve RTX 3090 model ekran kartlarını tanıtmasıyla birlikte birçok farklı teknolojik özellik ve yenilik de ortaya çıktı. Bu teknolojilerden biri de NVIDIA DLSS teknolojinin geliştirilmiş sürümü oldu.

nvıdıa diss 2.1

NVIDIA’nın açıklamalarına göre DLSS 2.1, 8K çözünürlükte oyun oynamak için ultra performans modu getirecek. 9x ölçeklendirme seçeceği sayesinde RTX 3090’da 8K çözünürlükte oyun deneyim sunacağı iddia ediliyor.

Tüm bunların yanı sıra DLSS 2.1, VR yani sanal gerçeklik başlıkları ve uygulamaları için de gelecek. Ayrıca DLSS 2.1 teknolojisi, dinamik çözünürlük desteğini de kullanıcılarına sunacak.

NVIDIA DLSS teknolojisi ne işe yarar?

Çizilen objelerin köşe yumuşatma tekniği sırasında, devreye giren bir teknoloji. Ekran kartı çizimleri gerçekleştirirken köşe yumuşatma özelliği olmadan çiziyor ve ardından RTX ekran kartlarında bulunan Sensör çekirdekleri devreye girerek öğrenme ağları sayesinde yüksek çözünürlük ve köşe yumuşatmayı aktif hale getiriyor. Sonuç olarak, daha yüksek FPS ve daha kaliteli köşe yumuşatma ortaya çıkıyor.

NVIDIA’nın yeni DLSS teknolojisi hakkı da siz neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

dlssdlss 2.1nvidianvidia rtxrtxteknoloji

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER