İnternetiniz hiç beklenmedik bir anda bitiyor mu? Gün içinde mobil veriyi aşırı derece de kullanmadığınız halde ay sonunu getiremiyor, ek paketlere mi koşuyorsunuz? Bu yazımızda sizlere mobil veri kullanımını azaltmanın yolları hakkında bilgiler vereceğiz. Lafı daha fazla uzatmadan geçelim;

İşte karşınızda mobil veri kullanımını azaltmanın yolları

Mobil verinizi manuel olarak kapatın

Hiç telefonunuzda veya tabletinizde mobil veri sınırını aştığınızı fark ettiniz mi? Belki de her şeyin yolunda olduğunu düşündünüz ancak fatura gelene kadar veri limitinizi aştığınızın farkında değildiniz.

Ne yazık ki, mobil veride sınırsız kullanım yoktur. Mobil veri aşıldığında, tüm ekstra veriler için ücretlendirilme ile karşı karşıya geleceksiniz.

Veri Sıkıştırma Uygulamalarını Kullanın

Çeşitli uygulamalar, veri kullanımınızı azaltmak için sıkıştırma teknolojisini kullanır. Etkisinin farkında olmadan bazılarını zaten kullanıyor olabilirsiniz.

mobil veri kullanımı

Google Chrome

Google hakkında ne düşündüğünüzden bağımsız olarak, Chrome’un yerleşik bir veri kaydetme aracı vardır. Ayarlar> Veri TasarrufuVeri Tasarrufu kullan’a dokunarak etkinleştirin.

İndir: Android için Google Chrome (Ücretsiz)

İndir: iOS için Google Chrome (Ücretsiz)

Opera Mini

Düşük veri kullanımı etrafında inşa edilen Opera Mini’de veri kaydetme, uygulamanın ana menüsü aracılığıyla varsayılan olarak etkinleştirilir. Chrome’dan farklı olarak, web sayfası görüntülerinin kalitesini ayarlamak gibi çeşitli veri kaydetme özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

İndir: Android için Opera Mini (Ücretsiz)

İndir: iOS için Opera Mini (Ücretsiz)

AndroidazaltmakiOSkullanımımobilnoktalarpüfveri

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER