Xiaomi bu erken Çin’de en nihayet amiral gemisi telefonu var olan Mi 11 serisinin yanı sıra MIUI 12.5 isimli hususi arayüzünün en nihayet sürümünü tanıttığı hatri sayilir büyüklükte tek organizasyon gerçekleştirdi. tek müddettir konuşulan ve bizim de gündemimizde hatri sayilir büyüklükte yer tutan MIUI 12.5 nitelikleri belli oldu.

MIUI 12.5 kapalı beta alacak Xiaomi modelleri!

MIUI 12.5 kapalı beta alacak Xiaomi modelleri!

Bir müddettir kullanıcılar tarafından coskuyla beklenen MIUI 12.5 sürümü ile alakalı Bir takım detayların paylaşıldığı organizasyon sonrası MIUI 12.5 kapalı beta alacak Xiaomi yeni sezon modelleri belli oldu:

MIUI 12.5 özellikleri: Kullanıcılara neler sunuyor?

MIUI 13 adina neden 12.5 benzeri tek sürüm geldiğini heyecan edenler için, bunun benzeri ara tek sürüm gelmesinin sebepleri arasında 12.2 güncellemesinde kullanıcıların karşılaştığı meseleler olduğunu da belirtelim.

MIUI 13 tarafında beklenen hatri sayilir büyüklükte değişikliklere hazırlık olarak değerlendirilebilecek bu ara sürümde genel manada güvenlik yamaları, optimize edilmiş uygulama işleme benzeri özellikler geliyor. Bunların yanı sıra bildirim alma ve cihazın bağlı olduğu Windows cihazlar arasında geçişler yapmanın dahada basit tek vaziyete geldiği aktarılıyor.

MIUI 12.5 ozellikleri-00

Yeni sürümde gözle görülür en hatri sayilir büyüklükte farklık şüphesiz tasarım tarafında oldu. Tasarımda dahada estetik ve göze hitap eden tek farklık yaşandı. Etkinlikte iOS 14 ve MIUI 12.5 arayüzleri karşılaştırıldı. Arayüz tarafında iddialı olduğu görülen Xiaomi’nin tertemiz sürümünde yüzde 20 dahada az hafıza harcaması, yüzde 25 dahada az güç kullanması ve art planda hafıza kullanımı noktasında ise vasati yüzde 35 oranında azalma olduğunun altı çiziliyor.

MIUI 12.5 ozellikleri-00

Yeni arayüz ile birlikte kullanıcılar aynı zamanda dahada emniyetli tek deney yaşayacak. Uygulamaların kullanıcının konumuna, hususi bilgilere veyahut telefon içindeki başka hareketlerin izlenmesi engellenebilecek. Bu sayede kullanıcıların duygulu verileri kaydedilmemiş olacak.

MIUI 12.5 ile kullanıcılara haptic dokunma teknolojisi de sunuluyor. Böylelikle dahada iyi tek dokunma deneyimi arayüz ile birlikte sunulacak. Bu bağlamda MIUI 12.5, titreşim motoru ile ahenk gösteren çalışarak ekranda dokunduğunuz yere göre değişik dokunmatik art bildirimleri size sunacak.

MIUI 12.5 kapalı beta alacak Xiaomi modelleri

–Xiaomi Mi 10,

–Xiaomi Mi 10 Pro,

-Xiaomi Mi 10 Ultra,

-Xiaomi Mi 10 Youth Edition,

-Redmi K30,

-Redmi K30 5G,

-Redmi K30 Pro 5G,

-Redmi K30i 5Gv,

-Redmi K30S Ultra,

-Redmi K30 Ultra,

–Xiaomi Mi 9,

-Xiaomi Mi 9 SE,

-Xiaomi Mi CC9e,

–Xiaomi Mi CC9 Pro,

-Redmi K20,

-Redmi K20 Pro,

-Redmi 10X 5G,

-Redmi 10X Pro 5G,

–Redmi Note 9 5G,

–Redmi Note 7,

-Redmi Note 7 Pro.

Kapalı beta sürümlerinin başladığını duyurduğumuz haberimizin detaylarını buradan okuyabilirsiniz.

MIUI 12.5 özellikleriMIUI 12.5 nitelikleri nelerMIUI 12.5 hangi telefonlara geliyor

CEVAP VER