Bu sene içinde çıkması tasarilanan Xbox Series X oyun konsolu dışında Microsoft’un geliştirdiği bulut oyun sisteminden haberler var. Microsoft Project xCloud ile alakalı İzah yapan şirket, yakın tek vakitte seçili ülkelerde sistemi erişime açılacağını söyledi.

Microsoft Project xCloud açılış tarihi belli oldu

Xbox Blog’da bulunan makalede, Google’ın Stadia ve NVIDIA’nın GeForce Now ismini verdiği bulut tabanlı oyun sistemlerinin yanında Microsoft tarafından geliştirilen bulut oyun servisi eylül ayı itibarıyla erişime açılacak.

Microsoft Project xCloud bulut oyun servisi

Bu servise ait abonelik sistemi de açıklandı. Xbox Game Pass, Xbox Live ve Project xCloud’un “Xbox Game Pass Ultimate” isimiyle tek bir abonelik sisteminde birleştirileceği açıklandı. Ayrı olarak Xbox Game Pass’de bulunan yüzden çok oyuna ücretsiz tek şekilde tertemiz bulut oyun servisinden erişilebilecek.

Microsoft, bu abonelikle oyuncuların oyuna Yalnızca bulut sistem üzerinden erişmelerinin dışında, tablet veyahut akıllı telefonları üzerinden 100 milyon Xbox oyuncusu ile online oyun oynayabileceğini belirtti.

Microsoft Project xCloud bulut oyun servisi

Verge’e açıklamalarda bulunan Microsoft, servisin Tamamiyle belirlenmiş İsiminin Project xCloud olmadığını belirterek, abonelik ücretinin aylık 15 dolar (100 TL) olacağını açıkladı. nihayet olarak, bu sistemin hangi ülkeler ve hangi cihazlar amaciyla kullanılabilir olacağı Daha açıklanmadı.

bulut oyun sistemigeforce nowmicrosoftmicrosoft project xcloudStadiaxboxxbox series x

CEVAP VER