Corona virüsü hasebiyle okullar da tek müddettir dijital eğitime geçmişti. durum bunun benzeri olunca yaz tatilinin de gelmesiyle ilkögrenim ve ortaokul karneleri ile alaka sualler oluşmaya başladı. E-okul ortamından kolayca karne dökümünü görebilen öğrenciler ve veliler, eğer fiziki tek karne istiyorlarsa MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI mevzu hakkinda kararını verdi. Karneyi almak oldukça kolay. Peki, ilkokul ve ortaokul karneleri nasıl alınır?

İlkokul ve ortaokul karneleri nasıl alınır?

Geçen hafta alınan karara göre, ilkögrenim ve ortaokullarda karnelerin elektronik ortamda velilerin ve öğrencilerin erişimine açılması şeklinde planlanıyordu. izahta ise ilkögrenim ve ortaokullarda karnelerin elektronik ortamda velilerin ve öğrencilerin erişimine açılacağı belirtilmişti. Liselerde ise 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının birinci asama puanı bütün öğrenciler amaciyla sene sonu muvaffakiyet puanı olacağı söylenmişti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk‘un yaptığı tertemiz izaha göre, veliler ve öğrenciler ilkögrenim ve ortaokul karnelerinin e-okul üzerinden alınabileceğini söylerken, lise karnelerinin ise randevulu olarak okuldan alınabileceğinin altını çizdi.

Bu sayede istek eden öğrenciler ve veliler karneleri alabiliyor olacak. Yıllardır dijital ortamda notların görüldüğü tek sistemi kullanan Türkiye’de tekrar de ananesel olarak karneler dağıtılıyor. bu yüzden fiziki karnenin Daha mühim olduğu da görülüyor.

elektronik karneilkokul karnesikarnelerkarneleri nasıl alınırlise karnesiokul karnelerini fiziki olarak almakokul karnesiortaokul karnesiİlkokul ve ortaokul karneleri nasıl alınır?

CEVAP VER