Masif ahşap katmanların birbirine 90 derecelik açı ile iki veya üç kat halinde lamine edilmesiyle elde edilen% 100 doğal bir üründür. Genel olarak, alt tabakada herhangi bir düşük fiyatlı ahşap veya kontrplak kullanılır. Bu katmanda en çok kullanılan ağaç türü, İngilizce kauçuk ağacı olarak adlandırılan Brezilya kauçuk ağacı bitki adlı ağaçtır. Üst seviyede ağacın kendisini bulun.

 

Lamine parke, masif parkeden daha pahalıdır ve üreticinin maliyeti, büyük parke ve üretim teknolojisi ve cilalama, boyama, eskime ve diğer nedenlerden çok daha yüksektir. Seçenekler ile satılmaktadır. Lamine Parkede bu tür üst yüzey işlemleri ve malzemeler dışarıdan temin edilir ve uygulanır.

 

Lamine Parke Nasıl Uygulanır?

 

Lamine parkede “lamine” terimi, birbirine yapışan katmanlardan oluşan bir malzemeyi ifade eden yapışmayı ifade eder. Standart lamine parkenin üst tabakasının kalınlığı yaklaşık 3-6 mm’dir.

 

Pazarda yer almak ve daha fazla satış rakamı elde etmek için kontrplak üzerine 1-2 mm kalınlığında papkağıt kaplama kullanılarak standart dışı lamine parke üretilmiştir. Ne yazık ki 1-2 mm kalınlığında masif ahşap zeminlerin kullanıldığı parke zeminler ağaçların gerçek dokusunu bile veremiyor.

 

Fakat ne yazık ki ülkemizde tüketiciler ucuz ürün alma mantığını benimseyerek büyük bir hata yaptı. Ayrıca 1-2 mm ve hatta 2,5 mm kalınlığındaki lamine parke döşeme, 1 veya 2 kez silindikten sonra hizmet ömrünü tamamlayabilir, çünkü artık en alttaki katman ağacın üzerine düşer. Bu nedenle kompozit zemin seçerken üstteki ağaçların kalınlığına dikkat edin.

 

lamine parke

 

Doğaldır. Üç kat tamamen doğal ahşabın ısı ve basınç altında birbirine dik hale getirilmesiyle oluşan sağlıklı ve ergonomik dekoratif zemin malzemesidir.

 

Üst katman: Parke adını veren ağaçlardan Yapılan 3,5 mm kalınlığında bir tabakadır.

Alt ve orta katman: lamine parke ahşap döşeme sağlayabilen ve temel malzemeyi oluşturabilen ahşap malzemedir.

 

Lamine Ahşap Zeminler Hemen Kullanılabilir

 

Lamine parke, ambalajından çıkarıldıktan sonra kullanılabilir. Her parke, diğer ahşap şeritlere uygun özel girintilere ve çıkıntılara sahiptir. Bu nedenle lamine parke hızlı bir şekilde döşenebilir ve cila gerektirmediğinden döşendikten hemen sonra kullanılabilir.

 

Kolay Ve Hızlı Kurulum Süresine Sahiptir

 

Lamine ahşap kompozit zemindeki malzemelerin çeşitli işlenmesi fabrikada yapıldığı için kullanılabilir ve paketlenebilir, yani orta büyüklükte bir apartman dairesi (80 metrekare) için montaj işlemi bir günde tamamlanıp ertesi gün kullanılabilir. Uygulama süreci parkeye göre 8-9 gün daha kısa sürmektedir.

 

CEVAP VER