Kuş pisliği otomobilin boyasına en hatri sayilir büyüklükte zarar veren vaziyetlerden biridir. özellikle aracın temizliğini yapmadan bu vaziyete aldırış etmeden hayatınıza ayni ritimde devam ederseniz de işler beklediğinizden dahada kötüye gidebiliyor. Zira bu maddenin içinde bulunan asitik vaziyetler aracın boyasına temizlenmediği taktirde ağırbaşlı tek zarar veriyor.

Bunun amaciyla bütün Avrupa’da kuşların değişik beslenmelerini gözeterek değişik asitlik düzeylerini yansıtacak şekilde sentetik kuş pislikleri oluşturuluyor. misal parçaları, müşterilerin aşırı sıcaklarda araç kullanımlarını yansıtmak amaciyla tek fırında 40°C, 50°C ve 60°C’de ısıtılıyor ve kuş pislikleri test panellerine sprey şeklinde uygulanıyor, böylelikle boya korozyon korumasının hudutları zorlanıyor.

“Kuş pisliği testi”, boya örneklerinin maruz kaldığı Yorucu testlerden Yalnızca biri. Paneller, 60°C ve 80°C’de 30 dakika süresince yaşlandırılmadan evvel üzerlerine fosforik asitle karıştırılmış deterjan ve sentetik polen de püskürtülüyor. Bu test, polen ve yapışkan ağaç öz suyu benzeri havadaki partiküllere karşı savunma sağlıyor.

ARAÇ ÜZERİNDEKİ KUŞ PİSLİĞİ ne türlü TEMİZLENİR?

Araç sahiplerine öneri edilen, aracı itinali olarak sünger, ılık su ve pH nötr tek şampuan ile yıkamak ve zararsız görünümlü maddeleri boyadan derhal çıkarmaktır. Boyalı yüzeyleri senede tek veyahut iki sefer cilalamak da tertemiz nihayet boya katının en Yorucu saldırılara dayanmasına ve dahada uzunca süre parlak kalmasına muavin olur.

CEVAP VER