Katlanabilir telefon teknolojisiyle tertemiz tanışıyorken, kıvrılabilir telefon patenti alana çıktı. Akıllı telefon tasarımlarındaki değişikler, modellerin şekillerini de hatri sayilir büyüklükte ölçüde değiştirmiş durumda. dahada evvel de kıvrılabilir tv alana çıkmıştı.

Görüntü teknolojisinde adından laf ettiren firmalardan biri var olan LG, tertemiz patentiyle adından laf ettirecek. Project B olarak isimlendirilen çalışmaya ait görseller de belli oldu. Firma dahada evvel çift ekranlı V60 ThinQ modeliyle de dikkat çekmişti.

Kıvrılabilir telefon patenti dikkat çekiyor

Ekran teknolojisi gelişmeye ayni ritimde devam ediyor. dahada evvelce katlanabilir telefonların kullanıcılarla buluştuğuna şahit olmuştuk. ani çok firma bu konuyla alakali kendisini gösterse de LG, bambaşka tek tasarıma sahip modelini kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Geliştirilen patent ile üretilecek evvel modelin, 2021 senesi içinde kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Kıvrılabilir telefon patenti ile kullanıcılara dahada hatri sayilir büyüklükte ekran boyutlarının verilebileceği söyleniyor. İddialara göre prototiplerine başlanan model sayesinde, kullanıcıların ekranı istediği şekilde halde kullanabileceği belirtiliyor. Başka bir deyişle modeli kullanmak amaciyla kıvrımın hepsini açmak gerekmeyecek. Belli tek bölüm açılsa da kullanım imkanı sağlanacak.

kıvrılabilir telefon patenti

Bu özelliğin batarya başta olmaz üzere başka donanımlar üzerindeki tesiri de heyecan ediliyor. Çinli ekran geliştirme firması BOE’nin de mevzu ile alakalı çalıştığı belirtiliyor. Huawei amaciyla de katlanabilir ekran tedarik eden firmanın, bu patent amaciyla panel geliştirdiği belirtiliyor.

Daha evvelce de alana çıkan LG kıvrılabilir televizyonun nasıl olduğunu da videodan inceleyebilirsiniz.

kıvrılabilen telefonkıvrılabilen telefon patentilg kıvrılabilen telefon

CEVAP VER