Volkswagen’in bünyesindeki İspanyol otomobil üreticisi Seat’ın performanslı modellerine verdiği Cupra ismini bağımız marka haline getirmesinin üzerinden iki sene geçti. Bu süre zarfında evvel Ateca ve Leon modellerinin performanslı versiyonlarını Cupra markası ve logosuyla satışa sunan tertemiz İspanyol markanın, Seat’tan Tamamiyle bağımsız olarak geliştirdiği ve bütün homologasyonları dahi ayrı var olan evvel modeli ise performanslı SUV modeli Formentor oldu. 310 at gücünde iki litre TSI ve 150 at gücünde 1.4 litre TSI hibrit motora sahip tertemiz model bu sene nihayet çeyreğinde Avrupa’da satışa sunulacak.

Cupra Formentor

Cupra’nın Seat’tan bağımsız 2. modeli ise Bir gün evvel tanıtılan evvel elektrikli modeli el-Born oldu. 500 kilometreye civarindan menzil sunan elektrikli evvel Cupra ise 2021 seneninde satışa sunulacak.

2 YILDA 40 BİN SATTI

Seat’tan bağımsız İspanyol markası Cupra’nın iki sene içinde Ateca ve Leon modelleriyle 40 binden çok satış yaparken, tertemiz SUV modeli Formentor’a ise şimdiden 20 bin adetlik siqariş geldi. aynı zamanda Cupra, Formentor modeliyle dünyaca meşhur futbol takimi Barcelona’nın da evvel resmi oto sponsoru oldu.

Cupra Ateca

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Peki kısa müddette mühim aşama kaydeden Cupra markası, Türkiye’de de satışa sunulacak mı, Seat’tan bağımsız mı olacak?

Bu sualleri sorduğum Doğuş Otomotiv-Seat ülkemiz genel Müdürü Anıl Gürsoy, net tek şekilde Cupra markasının Türkiye’ye geleceğini belirterek, “Seat’ın istikbal stratejisinde çok mühim tek yer alıyor, biz de bunun için paralel çalışmaları ülkemiz pazarı koşullarına uyacak şekilde yapmaya çalışacağız” dedi. İleride Bir takım modellerin Yalnızca Cupra olarak üretileceğini anımsadan Gürsoy, Türkiye’de Cupra ile alakalı çalışmaların 2021’de başlayacağını ve şu vakit iş planı üzerinde çalıştıklarını aktardı.

Doğuş Otomotiv-Seat ülkemiz genel Müdürü Anıl Gürsoy

Satış noktaları ile alakalı da bilgi veren Anıl Gürsoy, “İlk başta Seat showroomları içinde corner olarak planlıyoruz. dahada ardindan yarı yarıya tek alanda satış yapıp nihayet olarak da tek başına ayrı showroomlar olarak düşünüyoruz. elbet bu belli tek süre vakit ve piyasa koşullarına bağlı olacak” izahını yaptı.

Avrupa Barcelona Futbol hibrit oto ülkemiz Volkswagen WhatsApp

CEVAP VER