Apple tarafından bu sene tanıtılan iPhone 12 ailesi her ne civarindan teknik kalite ile alakalı biri birine yakın olasa da boyutlar hasebiyle dahil aksamda Bir takım farklılıklar mevcut. iPhone 12 mini, iFixit ekibi tarafından parçalarına ayrıldı.

iPhone 12 mini parçalarına ayrıldı

Elektronik cihazların dahil aksamını inceleyen ve onarım edilebilirliği ile alakalı nokta veren iFixit ekibinin evvel alakasını çeken şey asimetrik anten konumu oldu. Asimetrik anten konumu ile karşımıza çıkan iPhone 12 mini, nerdeyse iPhone 12 ile aynı kamera modülünü kullanıyor olmasına karşın başka modeldeki plastik aksama sahip değil.

iPhone 12 mini parçalarına ayrıldı

iPhone SE 2020 batarya kapasitesi Bir hayli kişi tarafından eleştirilmişti. Ailenin en küçüğünün 2.300 mAh batarya kapasitesi ile iPhone SE 2020 modelinden dahada çok batarya ile geldiği de doğrulandı.

iPhone 12 mini bataryası, iPhone 12 modelinden tek hayli düşük olsa da kullanıcıları hoşnut edecek benzeri görünüyor. Taptic Engine de dahil olmak üzere Bir hayli bileşenin boyutu düşürülmesine karşın iPhone 12 mini modeline istenilen batarya alanını sağlanamadı.

Önemli bileşenlere erişimin basit olduğunu belirten iFixit, tertemiz modele onarım edilebilirlik puanı olarak 10 üzerinden 6 puan verdi.

iphone 12 miniiPhone 12 mini parçalandıiPhone 12 mini parçalarına ayrıldı

CEVAP VER