Bir QR koduyla karşılaştınız ama nasıl tarayacağınızı bilmiyor musunuz? Aslında bu olayı gerçekleştirmek oldukça basit ve bunun amaciyla üçüncü taraf tek uygulamaya dahi ihtiyacınız yok. hemide Android cihazınızda ayni vakitte da iOS cihazınızda evvelce yüklenmiş tek QR kod tarayıcısı bulunmaktadır. iOS ve Android cihazlarda QR kod nasıl taranır?

İster iOS cihaz, arzu eder tek Android aygıt kullanıyor olun; QR kod birkaç senelik olmadığı sürece, kodlarınızı taramanıza muavin olmaya hazır yerleşik tek QR kod tarayıcısına sahiptir. Bu yazımızda sizlere, telefonunuzda QR kodunu nasıl tarayacağınız ile alakalı veriler vereceğiz.

QR kodu nedir?

QR, Çabuk Tepki mananına istikbal ve tek barkodla aynı şekilde çalışmaktadır. QR kodu, ahenk gösteren cihazınızla erişebileceğiniz web adresleri veyahut iletişim verileri benzeri tespit edecek verileri bulunan kare şeklinde kara ak tek ızgaradır.

Bu QR kodlar hayatımızın yaklasik olarak her yerinde karşımıza çıkmaktadır; kafeler, restoranlar, spor salonları, marketler, sinema salonları vb.

QR kod nasıl taranır

Bir QR kodunun üzerinde yazılı belirli talimatlar vardır. Bu kodu taradığınızda, telefonunuz kodun içerdiği verileri görüntüler. Kodun üzerinde tek işlem olması durumunda, bunun tek Wi-Fi bağlantılarının teferruatları olduğunu belirtip, derhal peşinden telefonunuz bu talimatları izleyecek ve sizi anlatilan Wi-Fi ağına bağlayacaktır.

ios ve androidnasıl yapılırQR kod nasıl taranır

CEVAP VER