Google tarafından Android 11 beta sürümlerinde tecrübesi yapılan, çift dokunma özelliği Android 12 ile birlikte karşımıza çıkabilir. Peki ama iOS 14 ile birlikte iPhone modellerine gelen Back Tab benzeyen var olan çift dokunma Başka bir deyişle Columbus özelliği nedir ve nasıl çalışıyor?

Bazı Android 12 nitelikleri sızdırıldı, çift dokunma özelliği de yolda

Android 12 özellikleri alana çıkmaya başladı. Daha geliştirici ön sürümü yayınlanmasa da, Android 12 kaynak kodlarına ulaşan Bir takım geliştiriciler, işletim sistemi ile alakalı Bir takım nitelikleri alana çıkardı. bunun için göre çift dokunma özelliği, Andoroid 12 ile birlikte gerçeğe dönüşebilir.

Ancak bu kalite dahada önce Android 11 amaciyla denenmişti. Google dahada sonradan bu işlevi devreye almamaya karar verdi. Bunun anne nedeni olarak ise geliştiriciler tarafından Columbus özelliği olarak adlandırılan özelliğin, Android 11 tarafında tıklamaları ayırmakta zorlanması gösteriliyordu.

ios 14 özelliği, android 12 özelliği, çift dokunma özelliği, columbus özelliği, android 12 özellikleri

Geliştiricilerin yaptığı denemelerde, özellikle çift dokunmanın düşünülen olarak Google Asistan uygulamasını çalıştırması bekleniyor. ama bu özelliğin alarm kurma, kamerayı başlatma, video oynatma, ekran görüntüsü alma benzeri Bir hayli eylem amaciyla kullanılması mümkün olacak. tekrar kullanıcılara bu özelliği dönem dışı bırakma imkanı da sunulacak.

Google şu anda Android 12 işletim sistemi tarafından, hata neticesi dokunma ve itme hareketlerinin çift dokunma olarak algılanmaması amaciyla kullanıcıların bu hareketi kaydetmesi üzerinde çalışıyor. böylelikle dokunma hassasiyetinizi algılayacak var olan Android 12, değişik dokunmaları da çift dokunma eyleminden ayırabilecek.

Sızdırılan başka Android 12 özellikleri

Google’ın Android 12 işletim sisteminde tertemiz tek kalite deney ettiği de Bir takım geliştiriciler tarafından keşfedildi. dahada evvel sunulan bölünmüş ekran özelliği, Android 12 ile birlikte çok dahada kullanışlı vaziyete gelecek.

Google, Android 12 bölünmüş ekran özelliği amaciyla Uygulama Çiftleri isimi verilen Tamamiyle tekrar tasarlanmış tek bölünmüş ekran modu hazırlıyor benzeri görünüyor.

Kullanılan uygulamalar üzerinde bu kalite sayesinde işletim sistemi aynı anda kullanılan uygulamaları artık tek bir uygulama benzeri algılayacak. böylelikle aynı anda iki uygulamanın işlemci ve RAM üzerinde aşırı baskı yapmasının da önüne geçilmesi planlanıyor.

Ortaya çıkan başka bir Android 12 özelliği ise uygulamaların Wi-Fi erişimini kısıtlamayı sağlayan kısıtlı ağ modu özelliği. Bu kalite sayesinde kullanıcılar hangi uygulamanın kablosuz ağa bağlanmasını seçenek edebilecek benzeri görünüyor. Şu vakit amaciyla özelliğin asagi kırılımlarında nasıl faydalar sağlayacağı net alana çıkmış değil.

android 12 çift dokunmaandroid 12 özellikleriandroid 12 özelliğiçift dokunma özelliğiback tab özelliğiios 14 back tab

CEVAP VER