Apple, WWDC 2020 etkinliğinde tertemiz işletim sistemlerini tanıtacak. iPhone kullanıcıları iOS 14, iPad kullanıcıları ise iPadOS 14 sürümünü heyecanla bekliyor. Bu kapsamda iOS 14 güncellemesi alacak cihazlar listesi ile karşınızdayız.

Apple, her tertemiz işletim sisteminde bazı cihazları güncellemeden muaf tutuyor. En çok Bilinen modellerden birisi var olan ama nihayet vakitlerde eskiyen iPhone 5s, iOS 13 güncellemesini almamıştı. Bu sene şirket değişik tek stratejiyle devinim edecek.

iOS 14 aygıt desteği ile alakalı kullanıcı odaklı olacak

Geçen sene iPhone 5s ve iPhone 6’nın iOS 13 güncellemesini almayacağını doğru olasılık edebilen The Verifier, iOS 14 ile alakalı tek rapor ile karşımıza çıktı. Bu sene Apple’ın rastgele tek modelini saf dışı bırakmayacağı belirtiliyor. Yani, iOS 13 güncellemesini alan iPhone modellerinin tamamı tertemiz sürüm ile buluşacak.

iOS 14 güncellemesi alacak iPhone modelleri

– iPhone 11
– iPhone 11 Pro
– iPhone 11 Pro Max
– iPhone XS
– iPhone XS Max
– iPhone XR
– iPhone X
– iPhone 8 ve iPhone 8 Plus
– iPhone 7 ve 7 Plus
– iPhone SE (2020)
– iPhone SE (2016)
– iPhone 6s ve 6s Plus
– iPod touch (7. Jenerasyon)

iPadOS 14 hangi cihazları destekleyecek?

iPadOS 14 aygıt desteği ile alakalı iPhone’lar benzeri eli açık olmayacak. Daha önceki cihazlara var olan desteğin kesileceği olasılık ediliyor.  12.9 ‘ iPad Pro, 11 ‘ iPad Pro, 10.5 ‘ iPad Pro, 9.7 ‘ iPad Pro, iPad (7. nesil), iPad (6. nesil), iPad (5. nesil), iPad mini (5. nesil), iPad Air (3. nesil) modellerinin güncelleme alması bekleniyor. dahada Daha önceki cihazlar iPadOS 14 güncellemesini alamayacak benzeri görünüyor.

iOS 14 - iPadOS 14 güncellemesi alacak cihazlar

Android ve iOS amaciyla tek oyunun fişi çekiliyor!

Android ve iOS amaciyla tek oyunun fişi çekiliyor!

App Store ve Google Play Store her geçen vakit tertemiz oyunlar ekleniyor, Bir takım oyunlar ise kaldırılıyor. Bu oyunlardan biri dahada açıklandı. EA Tetris oyununun kaldırılacağı tarihi açıkladı. ..

Yeni iOS 13 özelliğini milyonlarca kişi seçenek etti!

tertemiz iOS 13 özelliğini milyonlarca kişi seçenek etti!

Apple’ın Eylül ayında kullanıcılarla buluşturduğu iOS 13 yüzlerce değişik yeniliğe ev sahipliği yapıyor. tertemiz iOS 13 özelliği: konum takip ikazı kullanıcıları sevindirdi, geliştiricileri üzdü.

ios 14ios 14 özelliklerios 14 özellikleriiOS 14 destekleyen cihazlariOS 14 iddialariOS 14 söylentileriOS aygıt desteği

CEVAP VER