Radyo Fenomen 2007 senesinde Cem Hakko ve OlivierMauxion’un çalışmalarıyla İstanbul’da kurulmuştur. Frekansı İstanbul ve Bursa için 100.4’tür. Şu anda da ülkemizde Ankara, Konya, Eskişehir, İzmir, Aydın, Balıkesir ve Antalya’da dinlenmeye devam etmektedir.

Radyo Fenomen nasıl ortaya çıktı?

Fernomenfm dinle Olivier Mauxion’ın Fransa’da geçirdiği 10 senede edindiği radyo tecrübeleri ile ortaya çıkmış bir kanaldır. Fransa’da radyo sunuculuğu, radyo yapımcılığı gibi radyo ile ilgili hemen hemen her alanda çalışarak, her alanda bilgi sahibi olan OlivierMauxion, bu tecrübeyi ülkemizde de kullanmak istemiştir. Olivier Mauxion aynı zamanda 1995 yıllarında Fransa/Paris’te OUI fm aracılığı ile dinleyicilerine seslenmiştir.

OUI fm ile yürüttüğü işler sona erdiğinde OlivierMuxion 1998 yılında Amerika’ya seyahat etmiştir. Amerika’da çeşitli uluslararası arenada yayın yapan radyo kuruluşları için danışmanlık gibi görevlerde bulunmuştur. Edindiği bu tecrübeler onu zamanla Türkiye’ye çekmiştir. Gezmeyi ve bilgi edinmeyi çok seven OlivierMauxion; Türkiye’ye geldiği bir seyahatte radyo çevrelerinde Cem Hakko ile tanışmıştır. Cem Hakko ile yaptıkları muhabbetler, planlar ve çalışmalar sonrasında Radyo Fenomeni kurmaya karar vermişlerdir. Radyo Fenomen, Cem Hakko’nun çalıştığı radyo grubu olan PowerGroup ile birlikte çalışılarak kuruldu. OlivierMauxion da powerGroup için baş danışmanlık görevini üstlendi.

Radyo Fenomen nasıl bir radyo kanalı?

Radyo Fenomen eğlence sever kişilerin radyo anlayışına göre hazırlanmıştır. Günün saatlerine özel müzik yayınları, yapılan neşeli programlar ve popüler şarkılar ile kendisine bir dinleyici kitlesi oluşturmuştur. İnsanların artık radyo kullanarak değil de internet üzerinden Kesintisiz radyo dinle izlediği dönemin başlaması, radyoculuk anlayışı için büyük bir sıçrama tahtası olmuştur.

Radyo Fenomen internet üzerinden en çok tercih edilen ve dinlenen radyo istasyonlarından biridir. Radyo Fenomene ulaşmak isteyen ancak klasik radyo kullanımını geride bırakmış dinleyiciler internet üzerinden Radyo Fenomene ulaşabilirler. Bu şekilde telefon, tablet ve bilgisayar fark etmeksizin her yerden canlı radyo yayınına ulaşmak mümkündür. Maksimum hit müzik sloganı ile yayın hayatına devam eden Radyo Fenomen her geçen gün daha fazla dinleyici ile büyümeye devam edecek gibi duruyor.

Kaynak:Yabancı radyolar

 

CEVAP VER