Instagram tertemiz özelliklerini kullanıcılara açmaya ayni ritimde devam ediyor. Bakıldığında tertemiz tek etiketleme özelliğini çikarmaya başladı. Instagram, hükümet kontrollü medya hesapları etiketleme yoluna gidiyor. Hesap açıklamasının altına eklenen bu ayrinti artık tek medya hesabının hükümet tekelinde mi yoksa hususi tek girişim mi olduğunu kullanıcılara gösterecek.

Instagram hükümet kontrollü medya hesapları ”Rus Medyası” ile başladı

Facebook geçen sene ekim ayında duyurduğu bu kalite geçtiğimiz haziran ayında kendisinin yasamsal medya ağında uygulamaya başladığı politikayı başka hesaplar amaciyla de uygulamaya başladı.

Etiketler evvel olarak medya mensubu Casey Michel tarafından bildirildi. Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Casey, ABD’deki kullanıcıların kontrollü medya hesaplarını Bir takım hesaplar üzerinden görmeye başladığını aktardı. Bahsi geçen etiketlere dokunduğunuzda ise politika ile alakalı dahada çok bilgi edinebileceğiniz tek destek sayfası açılıyor. Etiketi göreceğiniz ağlardan bazıları Redfish, In the Now ve Soapbox olarak kayıtlara geçiyor.

Peki Facebook neden bunun benzeri tek etiketlemeye gereksinim duyuyor? Yapılan açıklamada, ”Instagram hükümet kontrolündeki medyayı, kendisinin araştırmalarımıza ve bu amaç amaciyla geliştirilen tek sıra kritere göre değerlendirlerimize dayanarak, Instagram hesaplarının kısmen veyahut Tamamiyle hükümetlerin editoryal denetimi altında olabileceğine inandığı medya kuruluşlarını olarak tanımlıyor” diyor.

Şu vakit amaciyla Türkiye’ye açılmayan devlet kontrollü medya hesapları özelliğinin mahalli bazda mı kalacağı yoksa küresel Instagram amaciyla sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. Bu şekilde etiketlenmis var olan hesaplar itiraz etme haklarına Ayrı olarak sahipler. Instagram, etiketleri üç Kasım’daki 2020 AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanlık seçimlerinden Yalnızca haftalar evvel piyasaya sürüyor.

devlet kontrollü medya hesaplarıInstagramInstagram hükümet kontrollü medya hesaplarıInstagram hesap etiketleriinstagram tertemiz özellik

CEVAP VER