Instagram görüntülü görüşme amaciyla kullanıcıların uzunca vakittir beklediği adımı attı. Salgın hasebiyle hanelere kapanılan günlerde kullanımında artış yaşanan Instagram görüntülü sohbet, dahada çok kişiyle hasbihal etme desteği kazanıyor.

Bilindiği üzere halihazırda 8 kişi aynı anda görüntülü sohbete katılabiliyordu. 8 kişiden ardindan da aramaya katılmak istendiğinde “Maksimum kişi sayısına ulaşıldı.” benzeri tek ikaz kullanıcıya gösteriliyor ve arama katılım sağlanamıyordu.

Instagram görüntülü müzakere amaciyla kişi sayısı artırıldı

Bilindiği üzere Facebook Messenger, 50 kişiye civarindan görüntülü müzakere imkanını kullanıcılara getirmişti. Şimdi de Instagram’a gelen tertemiz özellikle birlikte Facebook Messenger Room entegre çalışır vaziyete getirildi. Instagram kullanıcıları, uygulama üzerinden seçtiği kişilerle Messenger üzerinden müzakere gerçekleştirebilecek.

Instagram görüntülü görüşme amaciyla kazançlan yenilik hakkında, Twitter aracılığıyla tek video yayınladı. Videoda müzakerenin nasıl gerçekleştirildiği adım adım olarak gösteriliyor. müzakereler amaciyla Messenger’ı taban olarak kullanan uygulama aracılığıyla, 50 kişiye civarindan hasbihal amaciyla Messenger’a kaydolmak da gerekmeyecek.

Facebook’un bu noktada kullanıcıları, Messenger Room’a çekmek amaciyla bunun benzeri tek adım attığı belirtiliyor. Kullanıcıların ek tek hesap açmadan aramayı gerçekleştirebilmesi ise kullanıcı arkadaşı olarak yorumlandı. Ayrı olarak Instagram görüntülü sohbet odasının bağlantı yolununu alıp, başka insanlarla paylaşmak da mümkün vaziyete geldi. Böylelikle rastgele tek kişi, müzakere esnasında dilediği benzeri müzakereye katılabilir olacak.

50 kişiye civarindan görüntülü müzakere özelliğini kullanabilmek amaciyla telefonda Messenger’ın heyeti olması gerektiğini belirtmekte yarar var.

InstagramInstagram görüntülü görüşmeinstagram görüntülü müzakere kişi sayısıInstagram görüntülü sohbet

CEVAP VER