Nuro, sürücüsüz teslimat operasyonlarına tek sonraki sene başlayarak başlamayı planlıyor. dahada evvel R2 araçlarını eyalette nisan ayında test etti. ama tertemiz müsaadeyle hizmet amaciyla insanlardan ücret almasına destur verecek.

Firmanın araçları 35mph (56 km/h) ile sınırlandırılacak ve “güzel hava” koşullarında çalışacak.

California Motorlu Taşıtlar Departmanı direktörü Steve Gordon, “İlk konuşlandırma izninin verilmesi, California’daki otonom araçların evriminde mühim tek kilometre taşıdır” dedi.

Nuro, iki Daha önceki Google mühendisi tarafından heyetti ve Japon Softbank firması tarafından finanse edildi. Araçlar, içinde sürücü veyahut yolcu olmaksızın çalışacak şekilde tasarlandı.

R2, hareketini yönlendirmek amaciyla radar, termal görüntüleme ve 360 derecelik kameralar kullanıyor. Ve tek araç direksiyonu simidi, pedallar veyahut taraf dikiz aynaları yok.

Araç, ABD’deki çoğu otomobilden dahada minik ve yumurta şeklinde tek çerçeveye sahip, bu şekilde tasarlanmış. Ayrı olarak teslimatlar amaciyla sıcaklık kontrollü iki bölmeye sahip olduğunu da belirtmekte yarar var. Kapılar, alıcı tarafından tek kod girildiğinde öğeleri alana çıkarmak amaciyla kalkar.

Şubat ayında Houston, Teksas’taki tek evvelki tecrübede R2, Domino’s Pizza amaciyla pizza, süpermarket zinciri Kroger’dan yiyecekler ve Walmart amaciyla ürünler teslim etti.

Öyle olsa bile, tek ulaştırma uzmanı, güvenlik konularının kaygı veren olmaya ayni ritimde devam edeceğini söyledi. Birmingham Üniversitesi’nden Prof. David Bailey, “Teknoloji kapsamı geniş tek şekilde değerlendirilirken başlamak çok sınırlı olacak. bu yüzden örneğin, otomobiller hızları 35mph ile sınırlı var olan ‘yüzey sokaklarında’ teslimat yapabilecek ve dahada minik Nuro teslimat araçları da Yalnızca 25 mph ile sınırlı olacak.” dedi.

Ekim ayında, Google’ın Waymo hizmetinin tek parçası olarak, sürücüsüz taksiler Phoenix, Arizona’da hizmete geçti.

Çevrimiçi teknoloji ve perakende devi Alibaba tarafından desteklenen eş tek hizmet şu anda Çin’in en hatri sayilir büyüklükte şehri Şangay’da deneniyor.

Dünya çapında çeşitli otonom araçları bulunan çok sayıda deneyimden Yalnızca ikisini işaret ediyorlar.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Çin hayat Google Teknoloji yumurta

CEVAP VER