Kapatılan Twitter hesapları sosyal medyanın gündem konusu olmaya devam ediyor. Konuyu özetlemek gerekirse: Twitter gece saatlerinde yaptığı açıklamada Türkiye’de 7 binden fazla hesabın kapatıldığını açıkladı ve bunların devlet ile bağlantılı olduğunu dile getirdi. Bu açıklama sonrasında T.C. İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan resmi açıklama geldi. İşte Fahrettin Altun’un Twitter açıklaması!

Kapatılan hesapların tek bir merkezden yönetildiği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine paylaşımlarda bulunduğu iddiasının gerçek dışı olduğu belirtildi. Hesapların kapatılmasına sebep gösterilen dokümanların da taraflı ve siyasi olduğu belirtildi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un kapatılan Twitter hesapları için açıklaması

İletişim Başkanı Altun‘un Twitter hesabından yaptığı açıklamada, merkezi ABD’de bulunan Twitter’ın bilimsellikten uzak, taraflı ve siyasi söylemlerle oluşturulan belgeler ele aldığı belirtildi. İdeolojik yaklaşımla bilimsel veri olarak pazarlanmasının tarihi bir skandal olduğu söylendi.

Teknik kanıt sunulmadan ve varsayımlarla hareket edildiği belirtilen açıklamada, birçok hesabın silinmesiyle Türkiye Cumhuriyeti Hükumetinin ve bir siyasi hareketin zan altında bırakılmasının kabul edilemeyeceği bildirildi.

Açıklamada Twitter’ın görüş belirtme ortamı olmak yerine belli siyasi ve ideolojik yaklaşımı benimsediği belirtildi. Tüm kullanıcılara ve aktörlere çamur atıldığı ve sosyal medya platformunun Türkiye karşıtı hesapları koruyup kolladığı belirtildi. İletişim Başkanı Altun’un yapmış olduğu açıklamanın tamamı şu şekilde;

kapatılan twitter hesapları

Siz İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Twitter açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

kapatılan hesaplartwitterTwitter hesapları

Kaynak :shiftdelete

CEVAP VER