Cumhurbaşkanları, bakanlar, belediye başkanları ve ülkeler amaciyla ağırbaşlı konumlarda var olan başka isimler, nihayet vakitlerde yasamsal medyayı etkin kullanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Reddit hamlesi ile şaşırttı.

İmamoğlu’nun hesabı tek kullanıcıya verdiği cevap ile popülerlik kazandı. Corona virüsü salgını hasebiyle ahenk gösteren ücret zorluklar çeken ve bu yüzden faturalarını ödeyemeyen vatandaşlar amaciyla İBB tarafından başlatılan Askıda Fatura kampanyası ile 110 binden çok fatura amaciyla 15 milyon TL civarında yardım toplandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Reddit hesabı açtı

Bu konuda yapılan İngilizce medya açıklaması, Reddit’te paylaşıldı ve tek kullanıcı yorum yaptı. İstanbul ile alakalı tek belgesel aracılığıyla düşünce sahibi olduğunu ve İstanbul’da çok iyi ve nazik insanların olduğuna inandığını belirten kullanıcı, bu uygulamadan ardindan İstanbul’u netlikle ziyaret etmeye karar verdiğini belirtti.

İstanbul iyi kalpli insanlarla doludur ve bu kampanya şehrin kuvvetli yasamsal dayanışma hissi ile alakalı tek başına çok şey anlatmakta” sözleri ile başlayan İmamoğlu, Türkiye’nin yardımlaşma kültürünün, şu anda İstanbul’da kendini gösterdiğini dile getirdi. İstanbullular ile gurur duyduğunu belirten İmamoğlu,

Kullanıcıya İstanbul’a gelmesi seklinde Sahilde yürüyüş yapması, Ayasofya ve Topkapı Sarayı’nı ziyaret etmesi benzeri tavsiyelerde bulundu.

ekrem imamoğluibbibb başkanıreddit

CEVAP VER