Amerika tarafından maruz kaldığı çeşitli yaptırımlara karşın akıllı telefon pazarının en hatri sayilir büyüklükte markalarından biri olmayı sürdüren Huawei, orta segmentte rekabet edecek tertemiz tek telefon dahada duyurdu. Huawei Y9a özellikleri açıklandı ama cihazın ücreti Daha duyurulmadı.

Huawei Y9a resmi olarak duyuruldu

Markanın tanıttığı tertemiz aygıt tasarımıyla dikkat çekiyor. Ekran kasa oranı yüzde 92,5 var olan akıllı telefonun; ekran boyutu 6,63 inç olurken, çözünürlüğü FHD oldu. Ayrı olarak cihazın LCD oturuma sahip olduğunu da eklemekte yarar var.

Huawei Y9a özellikleri, donanım tarafında da segmentini baz aldığımızda gayet iyi diyebiliriz. Cihazın kalbinde MediaTek G80 işlemcisi yer alıyor. Bu işlemcinin Qualcomm tarafındaki rakibi ise Snapdragon 665 oluyor. Ayrı olarak 12 nm fabrikasyon sürecinden çıkan Helio G80, 2 GHz hızında çalışan iki adet Cortex A75 ve 1.8 GHz hızında çalışan altı adet Cortex A55 çekirdeğinden oluşuyor. Telefonun RAM kapasitesi 8 GB olarak karışımıza çıkarken, depolama kapasitesi 128 GB oluyor.

Cihazın kamera tarafına gelirsek, evvel olarak art kamera kurulumunun tasarım olarak Mate 30’u ve Enjoy serisini anımsattığını söyleyebiliriz. Bu 4’lü kurulumda; f/1.8 diyafram değerine sahip 64 Megapiksel anne kamera, f/2.4 diyafram değeriyle gelen 8 Megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 piksel makro ve 2 Megapiksel de derinlik algılayıcı kamera yer alıyor. Telefonun ön tarafında ise pop-up kamera karşımıza çıkıyor. Bu kameranın çözünürlüğü ise 16 Megapiksel olarak açıklandı.

Cihazın 4.300 mAh kapasitesinde bir batarya ile raflardaki yerini alacağı belirtildi. Ayrı olarak telefon 40W süper hızlı şarj desteğine de sahip olacak.

Android 10 ile istikbal var olan Huawei Y9a, üç renk seçeneğiyle piyasaya sürülecek. Bu renkler; Space Silver, Sakura Pink ve Midnight Black olarak duyuruldu. Cihazın ücreti ile alakalı ise Daha tek İzah yapılmadı.

HuaweiHuawei Y9aHuawei Y9a özellikleriHuawei Y9a kamera özellikleri

CEVAP VER