Huawei, tek seneden beri AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ambargosu hasebiyle hatri sayilir büyüklükte zararlara uğradı. nihayet olarak ise Mate 40 üretimi için TSMC’nin parça tedariği yapmayacağı alana çıkmıştı.

Ancak Huawei kaynaklarına yakın tek blog yazarı değişik teoriler öne sürüyor. Peki ama yılan hikayesine dönen Mate 40 vaktinde piyasaya çıkabilecek mi?

ABD ambargosu sonrası Mate 40 imalatı aksayacak mı?

Çin yasamsal Medya platformu Weibo üzerinde yazan Mobile Chip Expert isimli blog yazarı ise TMSC’nin yaptığı parça tedarik ambargosunun 5 nm Kirin 1000 işlemcisini kapsamadığını savundu.

Buna göre yazar, işlemci tedariği anlaşmasının dahada evvel yapıldığını ve TSMC’nin vaziyeti hazırda Kirin 1000 amaciyla üretime geçtiği iddiasında. eğer bu söylemler doğruysa Huawei Mate 40 lansmana yetişebilecek benzeri görünüyor.

mate 40 üretimi, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ambargosu

Ancak, Mate 40 amaciyla işler yolunda gitmiş olsa bile, Huawei, TSMC amaciyla de tek ek bulmak zorunda kalacak benzeri görünüyor. Firmanın Mate 40 üretimi sonrası tek sonraki amiral gemisi P 50 için MediaTek ile masaya oturması ve kendisinin işlemci çözümleri amaciyla yatırımları hızlandırması bekleniyor. vaziyeti hazırda ortada düzey telefonlarında Huawei, MediaTek kullanmaya başlamıştı.

Her ne civarindan Huawei kendisinin işlemcisini geliştiriyor olsa da, işlemci tabanı amaciyla ARM ile işbirliğine gitmek gerekiyor. TSMC ise evvel zamanlar Huawei’ye muavin olmuş ve ARM ambargosuna karşılık olarak 5 nm işlemciler amaciyla firmayla anlaşmaya gitmişti. nihayet vakitlerde ise TSMC, ABD ambargosu baskısıyla Huawei ile var olan bağlarını koparmaya başladı.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, yılan hikayesine dönen Mate 40 üretimi ve 5 nm işlemci mimarisiyle üretilecek Kirin 1000 amaciyla Daha umut olabilmektedir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

5nm üretim5nm işlemciabdABD ambargosukirin 1000mate 40mate 40 üretimimate 40 ne vakit tanıtılacak?TSMC

CEVAP VER